Energa Czarni Słupsk wygrali z Polpharmą Starogard derby Pomorza [ZDJĘCIA]

Ewa Macholla
Energa Czarni Słupsk przed własną publicznością wygrała z Polpharmą Starogard - 82:74.

Polpharma bez zmiennika na pozycji nr 1 przystąpiła do spotkania inauguracyjnego. Niewykluczone, że jeszcze przez kilka kolejek ciężar rozgrywania gry będzie spoczywał wyłącznie na barkach Ovida Varanauskasa. Litwin z tego zadania w Słupsku wywiązał się słabo. Gospodarze zaczęli do prowadzenia 4:0. W ekipie Czarnych trener Andrej Urlep od samego początku mógł liczyć na Rodericka Trice'a. Przez pierwsze 4 minuty gry starogardzianie zdobywali punkty jedynie z linii rzutów osobistych. Ładną akcją spod kosza popisał się Nikola Jeftić, na co tym samym szybko odpowiedział Garret Stutz. Przy stanie 15:7 o przerwę w meczu poprosił Mindaugas Budzinauskas. Szkoleniowiec Polpharmy miał liczne zastrzeżenia do swoich zawodników - nie tylko do ich gry w ataku. Gdy wydawało się, że goście wreszcie zaczęli odrabiać straty, to przy rzucie za 3 punkty faulowany był Michał Jankowski. Przewaga słupszczan wynosiła już 7 "oczek". Akcją 2+1 sytuację gości uratował Cezary Trybański. W drugiej kwarcie przewinieniem niesportowym ukarany został właśnie Trybański, jednak Stutz nie wykorzystał swojej szansy na poprawę wyniku.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Przez ponad 4 minuty goście nie potrafili znaleźć drogi do kosza rywali, za to Czarni trafiali seryjnie, w czym brylował m.in. Trice, Jankowski i Michał Nowakowski. Po zmianie stron festiwal strzelecki Energi trwał nadal, a trener Polpharmy zaczął mieć kolejny problem. Trzecie przewinienie zanotował Varanauskas, więc jego rolę przejął Bartosz Sarzało. Goście obudzili się dopiero w ostatniej odsłonie, ale nie byli w stanie doprowadzić nawet do remisu.

Polpharma przegrała ten mecz na swoje wyraźne życzenie. W całym spotkaniu gracze gości tylko trzy razy na 24 trafili z dystansu przy 7siedmiuEnergi. Double-double zanotował Trybański (22 pkt. 11 zb.) oraz Stutz (21 pkt, 11 zb.).

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard 82:74 (18:15, 20:11, 22:16, 22:32)

Energa: Stutz 21, Trice 14 (1), Jankowski (2), Wright 9, Dutkiewicz 8 (2), Śnieg 6 (1), Nowakowski 5 (1), Hulls 4, Jarmakowicz 2, Borowski 0.

Polpharma: Trybański 22, Hicks 12 (1), Jeftić 12, Varanauskas 9 (1), Sarzało 8 (1), Radwański 4, Healy 4, Wall2, Paul 1, Kukiełka 0.