Energa Czarni Słupsk rozbici przez Turów Zgorzelec w czwartej kwarcie

Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Energa Czarni Słupsk przegrali w hali Gryfia z PGE Turowem Zgorzelec 67:85 (18:22, 26:24, 17:17, 6:22) w zaległym meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Energa Czarni bardzo chcieli ograć mistrzów Polski, bo taki rozstrzygnięcie dawało im realną szansę na zajęcie trzeciego miejsca przed play-off. Koszykarze ze Słupska przystępowali do tego spotkania pełni optymizmu, bo w zdawali sobie sprawę z dobrej dyspozycji. Na ostatnich 12 meczów ligowych wygrali aż 11.

I trzy kwarty tego spotkania potwierdzały przypuszczenia, że w Słupsku obie drużyny stoczą twardą i wyrównaną walkę o zwycięstwo. Po trzech kwartach goście ze Zgorzelca mieli tylko dwa punkty przewagi i sprawa wyniku była otwarta. Ostatnia część tego spotkania to kapitana gra mistrzów Polski, którzy wygrali tę kwartę aż 22:6 i przypieczętowali zwycięstwo nad Energą Czarnymi w całym spotkaniu.

Czarni: Blassingame 17, Eziukwu 15, Shiloh 11, Mokros 8, Cesnauskis 5, Gruszecki 4, Nowakowski 3, Pasalic 2, Borowski 2.

Turów: Dylewicz 17, Czyż 17, Taylor 13, Jaramaz 10, Kulig 10, Natiażko 9, Chyliński 7, Moldoveanu 2.