El. Euro 2016: Polska - Gibraltar. Biało-czerwoni rozbili rywala, ale... stracili bramkę! [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Polska - Gibraltar
Polska - Gibraltar Bartek Syta / Polska Press
Polscy piłkarze nie mieli litości dla Gibraltaru, strzelając rywalom w tym meczu aż osiem bramek. W końcówce spotkania przeciwnik wykorzystał jednak błąd defensywy biało-czerwonych i zaliczył honorowe trafienie.

Przed piątkową batalią kibice zadawali sobie tylko jedno pytanie - ile bramek strzelą reprezentacji Gibraltaru Polacy. Ostatecznie licznik zatrzymał się na ośmiu golach. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Kamil Grosicki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, a po jednym trafieniu zaliczyli Jakub Błaszczykowski i Bartosz Kapustka.

Cieszyć mogą przede wszystkim trafienia Lewandowskiego i Milika. Ten pierwszy zajmuje obecnie pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców eliminacji mistrzostw Europy 2016 z dziesięcioma trafieniami na koncie. Milik z kolei zdobył dla Polski na tym froncie sześć goli.

El. Euro 2016: Robert Lewandowski nadal liderem wśród strzelców! [KLASYFIKACJA]

Agencja TVN/x-news

Choć trener Adam Nawałka i również sami piłkarze przestrzegali, że początek tego spotkania może być trudny, to jednak w rzeczywistości Polacy wielkich problemów ze zdobyciem pierwszego trafienia nie mieli. Już w 8. minucie gola zdobył Kamil Grosicki, a chwilę potem worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Do przerwy biało-czerwoni zaaplikowali rywalom cztery trafienia.

Z każdą kolejną minutą widać był coraz większy luz w grze naszej reprezentacji. Polacy stwarzali sobie kolejne sytuacje i co ważniejsze - byli piekielnie skuteczni. W ostatnich 15 minutach w ich szeregi wkradło się jednak trochę chaosu i nieporozumień. Piłkarze Gibraltaru tylko czekali na taką okazję. W 88. minucie bramkę dla rywali, dodajmy - zaledwie drugą w tych eliminacjach - strzelił Jake Gosling. Przeciwnicy rzecz jasna bardzo cieszyli się z tego gola, bo przecież każdy jest dla nich historyczny.

- Wygrywając z Gibraltarem wykonaliśmy plan minimum, bo taki plan zakładał zdobycie trzech punktów w tych dwóch spotkaniach. Pozostają nam dwa kolejne do rozegrania. Liczyłem na więcej w meczu z Niemcami, ale tak jak wcześniej już powiedziałem, jestem zbudowany postawą zespołu w tym meczu. Widać, że nastąpił progres. Dzisiaj liczyła się skuteczność i atak pozycyjny. W końcówce wkradło się w nasze szeregi pewne rozluźnienie, tak nie powinno być, ale z drugiej strony piłka nożna to gra błędów - powiedział po tym spotkaniu trener Adam Nawałka.

W grupie D w dalszym ciągu przewodzą Niemcy, którzy w poniedziałek pokonali po bardzo ciekawym widowisku Szkocję 3:2.