Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, Bundesliga. Drużyna Łukasza Piszczka zatrzymana [02.02.2019, wynik meczu, relacja]

Na zdjęciu: Łukasz Piszczek (z prawej). Mecz Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund odbył się w ramach 20. kolejki Bundesligi. Drużyna Łukasza Piszczka tylko zremisowała z rywalem 1:1 [wynik meczu, relacja] East News
Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, Bundesliga. W sobotę (02.02.2019) Borussia Dortmund mogła jeszcze bardziej uciec w tabeli Bayernowi Monachium, który przegrał z Bayerem Leverkusen (1:3), ale tylko zremisowała z Eintrachtem Frankfurt 1:1 [02.02.2019, wynik meczu, relacja].

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
0:1 - Marco Reus (22)
1:1 - Luka Jović (36)

Piłkarze Borussii mogli uciec w sobotę Bayernowi Monachium w tabeli nawet na dziewięć punktów, ale doskonale spisująca się jak dotychczas maszyna, zacięła się. Borussia uniknęła jednak wpadki totalnej i zdołała wyszarpać w starciu z Eintrachtem Frankfurt jeden punkt.

Pojedynek dla gości rozpoczął się jednak w sobotę całkiem nieźle. Już w 22. minucie prowadzenie dla Borussii zdobył bramkostrzelny w tym sezonie w Bundeslidze Marco Reus. Jednak już 14 minut później zespół Luciena Favrego został boleśnie sprowadzony na ziemię przez Lukę Jovicia. Mimo że Borussia usilnie starała się przełamać rywala, to więcej punktów wyszarpać nie zdołała.

W kolejnym spotkaniu Borussia Dortmund zagra w Pucharze Niemiec u siebie z Werderem Brema. Pojedynek ten zaplanowany został na wtorek, 5 lutego (początek o godz. 20.45).

Wcześniej pisaliśmy

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, Bundesliga. Kiedy mecz? [gdzie oglądać, transmisja, stream, online, na żywo, wynik meczu]

Transmisję na żywo z meczu Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, w ramach 20. kolejki Bundesligi, przeprowadzi stacja Canal+ Sport 2. Początek spotkania zaplanowano na godz. 15.30. Przedmeczowe studio rozpocznie się natomiast dziesięć minut wcześniej.

A gdzie oglądać na żywo mecz Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund w internecie? Płatny stream online dostępny będzie na stronie canalplussport.pl, a także na platformie Player.pl.

Ponadto, zachęcamy naszych Czytelników do śledzenia wyniku na żywo z tego pojedynku w serwisie - www.dziennikbaltycki.pl.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund, Bundesliga: Trwa ucieczka przed rywalami

Borussia Dortmund jest w komfortowej sytuacji. Po 19 kolejkach Bundesligi ma sześć punktów przewagi nad Bayernem Monachium. A jakby tego było mało, forma podopiecznych trenera Luciena Favrego nie spada. W ostatniej kolejce lider tabeli nie miał litości dla Hannoveru 96, wygrywając batalię aż 5:1.

- Pierwsza połowa była dla nas trudna. Staraliśmy się stwarzać sytuacje do zdobycia bramki. Hannover spisał się świetnie i wykazał się wielką odwagą, naciskając na nas wysoko. Niełatwo było znajdować luki. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że jak najszybciej musimy strzelić drugiego gola. Później było już łatwiej - mówi o... niełatwym meczu dla Borussii jej szkoleniowiec.

W sobotę poprzeczka zawieszona będzie jednak znacznie wyżej. Eintracht Frankfurt to zespół aspirujący do gry w europejskich pucharach w kolejnych rozgrywkach. Na razie drużyna plasuje się na piątej pozycji, goniąc zaciekle RB Lipsk. Walka o czołowe miejsce w Bundeslidze zapowiada się zatem pasjonująco.

A jak sobotnią potyczkę Eintrachtu z Borussią analizują bukmacherzy? Upatrują oni co prawda faworyta w zespole z Dortmundu, ale gospodarzom też dają spore szanse, zwłaszcza na podział punktów (kurs na zwycięstwo Borussii - 2,15, na remis - 3,6, na wygraną Eintrachtu - 3,23).

Data meczu: 2.02.2019 (sobota)
Mecz: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund
Transmisja: Canal+ Sport 2
Godzina: 15.30

FIFA rozpatruje ponad 100 przypadków ściągania niepełnoletnich piłkarzy do Chelsea. Klubowi grozi zakaz transferowy