POLECAMY
  Plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy online

  Rozwiń
  Uniwersytet Gdański świętuje 47 lat działalności. Uroczyste...

  Uniwersytet Gdański świętuje 47 lat działalności. Uroczyste posiedzenie Senatu [ZDJĘCIA]

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  20 marca 2017 r. w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG. Wręczono odznaczenia państwowe, medale i
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Szymon Szewczyk

  Uniwersytet Gdański kończy dziś 47 lat. - Święto uczelni obchodzimy co roku 20 marca, w dniu powołania Uniwersytetu Gdańskiego, który powstał w 1970 roku z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku - przypomina rektor UG prof. Jerzy Gwizdała. W poniedziałek w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG.
  - Ostatnie lata były bardzo owocne dla uniwersytetu i ważne z punktu widzenia jego rozwoju. Dzięki wsparciu z unijnych funduszy i zaangażowaniu wielu osób - społeczności UG, władz lokalnych i państwowych - udało się wybudować w Gdańsku Oliwie jeden z najnowocześniejszych uniwersyteckich kampusów. Nie zaniedbujemy jednak pozostałych kampusów, w Sopocie i Gdyni, a także naszych stacji badawczych. Cały czas rozbudowujemy flagową jednostkę UG - Stację Morską UG w Helu - mówi rektor.


  Warto podkreślić, że uczelnia ma w planie rozbudowę Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki o nowy budynek Instytutu Informatyki oraz utworzenie Laboratorium Symulacji Nagrań Telewizyjnych i Dokumentacji Filmowej, a także budowę Centrum Sportowego UG.

  W poniedziałek przed południem w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UG. Wręczono odznaczenia państwowe, medale Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich UG.

  Tegoroczni laureaci to: prof. dr hab. Stanisław Fedorowicz z Wydziału Oceanografii i Geografii, dr Tomasz Gutowski z Wydziału Ekonomicznego oraz prof. UG dr hab. Józef Arno Włodarski z Wydziału Historycznego.

  Jak co roku w czasie Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbywają się Targi AKADEMIA.

  Czytaj więcej na temat Targów Akademia 2017 na Uniwersytecie Gdańskim


  Uczelnia została powołana 20 marca 1970 roku. Dziś na 11 wydziałach UG kształci się niemal 30 tys. studentów i ponad 1,6 tys. doktorantów.

  Zobacz też relację z rozpoczęcia roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Gdańskim [ZDJĘCIA]

  „Artysta w kuchni” odc. 1 Zobacz jak gotują Kałamaga i Żurawlewa

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo