Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku 2018. Jak zapisać...

  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku 2018. Jak zapisać dziecko do przedszkola? Nabór w wersji elektronicznej na stronie GPE [poradnik]

  (KGK)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rozpoczął się elektroniczny nabór do gdańskich przedszkoli. Podpowiadamy, jak zapisać dziecko.
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©123rf

  Rekrutacja do gdańskich przedszkoli rozpoczęła się 12 marca i potrwa do 23 marca 2018. Aby zgłosić dziecko, rodzic musi skorzystać z Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Nabór odbywa się bowiem tylko w wersji elektronicznej. Podpowiadamy, jak to zrobić.
  Czytaj więcej na temat Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku startuje 12.03.2018. Prawie 10 tysięcy miejsc dla maluchów

  Jak zapisać dziecko do przedszkola w Gdańsku? Zgłoszenie elektroniczne  Należy wejść na stronę internetową:
  portal.edu.gdansk.pl, w prawym dolnym rogu poszukać zakładki z hasłem "Rekrutacja" (w czerwonym kolorze), a w niej linku "Przedszkola/o. przedszkolne w SP" - i w niego klinąć.

  Rozpoczął się elektroniczny nabór do gdańskich przedszkoli. Podpowiadamy, jak zapisać dziecko. 123rf


  Wówczas trafiamy na stronę dedykowaną tylko rekrutacji: https://naborp-kandydat.edu.gdansk.pl/gdansk/News

  Rozpoczął się elektroniczny nabór do gdańskich przedszkoli. Podpowiadamy, jak zapisać dziecko. 123rf


  Są tam informacje dotyczące m.in. zasad i terminów naboru. Aby zapisać malucha, należy wejść w zakładkę "ZGŁOŚ KANDYDATURĘ", która znajduje się w lewym górnym rogu. Zostajemy automatycznie przeniesieni na podstronę, gdzie musimy podać swój numer PESEL. Gdy to zrobimy, login zostaje nam automatycznie nadany przez system internetowy.

  Hasło rodzic tworzy sam. Następnie możemy zapisać dziecko do wybranej placówki.

  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku. Wniosek w wersji papierowej  Z kolei do 23 marca do godz. 15 mamy czas na wydrukowanie wniosku o przyjęcie, podpisanie go i złożenie w przedszkolu pierwszego wyboru (to konieczny warunek). Jeśli ktoś nie ma dostępu do komputera, może z niego skorzystać w tzw. „furtkach internetowych”, które znajdują się:
  • w siedzibie Rady Osiedla Strzyża – ul. ks. Sychty 12/14
  • SP nr 55 – ul. Wolności 6a
  • stowarzyszeniu „Nowy Port Sztuki” – ul. Wyzwolenia 49.


  Jest też możliwość, by pobrać wniosek w przedszkolu pierwszego wyboru i wypisać go ręcznie, na miejscu.

  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku. Ogłoszenie wyników naboru


  Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli zostanie ogłoszona 9 kwietnia 2018 r. o godzinie 15.

  Ale na tym nie koniec procesu rekrutacji. Od 10 do 17 kwietnia 2018 r. rodzice dzieci, które się zakwalifikują, będą mieli czas na potwierdzenie, że rzeczywiście decydują się na daną placówkę. Dwa dni później - 19 kwietnia o godz. 15 komisja rekrutacyjna poda listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku. Nabór uzupełniający


  Opiekunowie maluchów, którzy nie znajdą się wśród zakwalifikowanych do przedszkola, mają jednak szansę w postępowaniu uzupełniającym, które rozpoczyna się 9 maja br.

  Rodzice dzieci już uczęszczających do placówek nie muszą logować się do systemu elektronicznego. Do 2 marca 2018 u dyrektora placówki musieli złożyć wypełnioną kartę kontynuacji wychowania przedszkolnego.

  Ważne!
  O przyjęciu dziecka do przedszkola czy oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej nie decyduje kolejność zgłoszeń.  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku. Kto ma pierwszeństwo?


  Jak wynika z ustawy podczas rekrutacji pierwszeństwo będą miały dzieci z rodzin, gdzie występuje: wielodzietność, niepełnosprawność (dziecka, rodzeństwa czy rodziców/opiekunów) samotne rodzicielstwo, albo gdy dziecko przebywa w pieczy zastępczej.

  Dodatkowo punktowane jest mieszkanie w danym obwodzie szkolnym (dotyczy to tylko „zerówek” i klas pierwszych), a także fakt, że rodzice pracują lub się uczą oraz gdy do danego przedszkola chodzi już rodzeństwo dziecka starającego się o przyjęcie.

  Rekrutacja do przedszkoli w Gdańsku. Możesz się odwołać


  Jeśli dziecko nie dostało się do przedszkola, można wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola w terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy osób przyjętych i nieprzyjętych.

  Zobacz też: Przymusowa drzemka w przedszkolu. Czy to konieczne?

  [TVN24]

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo