POLECAMY
  Plus.dziennikbaltycki.pl

  Magazyn Rejsy online

  Rozwiń
  Edukacja na Pomorzu. Targi Akademia na Uniwersytecie...

  Edukacja na Pomorzu. Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim [PROGRAM,ZDJĘCIA]

  Anna Mizera-Nowicka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Edukacja na Pomorzu. Targi Akademia na Uniwersytecie Gdańskim [PROGRAM,ZDJĘCIA]
  1/24

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  W poniedziałek i wtorek (20-21 marca 2017 r.) podczas Targów Akademia, odbywających się na Wydziale Prawa i Administracji UG przy ul. Bażyńskiego 6 w Gdańsku, można porozmawiać z przedstawicielami kilkudziesięciu uczelni. Będzie też okazja, by sprawdzić swój poziom wiedzy oraz wysłuchać porad ekspertów OKE.
  56 stoisk wystawców, a wśród nich przedstawiciele uczelni z całej Polski, specjaliści ze szkół pomaturalnych, policealnych i językowych. Dodatkowo ciekawe spotkania z akademikami, doradcami i ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają dzisiaj na maturzystów, którzy odwiedzą kolejne już Targi Akademia, które jak co roku organizuje Uniwersytet Gdański wraz z Fundacją Rozwoju UG.

  - Targi Akademia organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia - kierunku studiów i uczelni - a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski - tłumaczy dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.

  Zobacz galerię

  W tym roku impreza odbywa się w dniach 20-21 marca na Wydziale Prawa i Administracji UG przy ul. Bażyńskiego 6, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. Stoiska targowe dla zwiedzających czynne są w godzinach 9.00-14.00. Przyjść może każdy, wejście na imprezę jest bezpłatne.

  Spotkania, rozmowy, przewodniki  Przedstawiciele poszczególnych szkół wyższych służą radą tegorocznym maturzystom. Opowiadają, jak wyglądają studia na danym kierunku, jaka wiedza jest niezbędna, by sobie poradzić na studiach oraz jakie perspektywy mają absolwenci poszczególnych specjalizacji. Dodatkowo, aby gościom targów wszystkie wystawiające się szkoły nie pomyliły się, większość wystawców oferuje bezpłatne poradniki, przewodniki czy ulotki informacyjne.

  - Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią targów są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania dotyczące matur - informuje rzecznik prasowy UG. Zdradza przy tym, że eksperci z OKE przedstawią m.in. najczęściej popełniane na maturach błędy oraz na przykładach omówią możliwe rozwiązania zadań i poleceń. Wyjaśnią też zasady oceniania egzaminów maturalnych.

  Czytaj również: III Konferencja Edukacyjna w Gdańsku. „Dokąd zmierzasz, szkoło?” to jej pytanie przewodnie [ZDJĘCIA]

  - Jak co roku odbędą się także próbne matury - to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju - zwraca uwagę dr Beata Czechowska-Derkacz.

  Targi to też doskonała okazja, aby poznać Uniwersytet Gdański. W tym samym czasie trwają bowiem dni otwarte tej uczelni.

  - Można zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce - zaprasza rzecznik prasowy uczelni. - W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie poczują się jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć naukowców i studentów przy pracy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo