Drutex-Bytovia Bytów rozbiła Ostrovię 1909

Łukasz Boyke
Ekipa Pawła Janasa wygrała przed własną publicznością z Ostrovią 1909 4:1. Po tym zwycięstwie zespół awansował na trzecią pozycję w tabeli.

To było ostatnie spotkanie obu zespołów tej jesieni w rozgrywkach II ligi zachodniej i jednocześnie pierwsze spotkanie rundy rewanżowej.

Pierwszą bramkę czarno-biało-czerwoni zdobyli już w 13 minucie spotkania. Płaskim strzałem z 16 metra uderzył Michał Michalski, który wbił piłkę do siatki Pawłowskiego. Kwadrans później miejscowi prowadzili już 2:0. Gola zdobył Janusz Surdykowski.

Drugą połowę przyjezdni rozpoczęli od zmian i 10 minut później było już 2:1. Bramkę po zagraniu Błaszczyka zdobył Gościniak. Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu po zagraniu Kryszaka prowadzenie na 3:1 podwyższył Robert Hirsz. W 92 minucie meczu wynik ustalił Janusz Surdykowski.

Drutex-Bytovia Bytów - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 4:1 (2:0)

Bramki: Michalski (13), Surdykowski (29), Hirsz (83), Surdykowski (90+2) - Gościniak (56)

Drutex-Bytovia Bytów: Oszmaniec – Wróblewski, Wróbel, Kowalski, Wilczyński – Kryszak (88 Kajca), Cesarek (87 Karwat), Pietroń, Michalski (74 Balogun) – Hirsz, Surdykowski

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski: Pawłowski – Krawczyk (80 Skrobacz), Reyer, Czech, Błaszczyk, Szepeta (75 Wrzesiński), Kowalski-Haberek, Molka (46 Cyfert), Szymanowski, Gościniak, Michalski