Derby Pomorza dla gdańszczanek [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk pokonał na inaugurację rundy rewanżowej Superligi Kobiet drużynę UKS PCM Kościerzyna na jej własnym terenie.

Spotkanie rozgrywane w kościerskiej Sokolni nie było porywającym widowiskiem. Od pierwszego gwizdka, obie drużyny sprawiały wrażenie, jakby nadal mentalnie tkwiły w świąteczno-noworocznej atmosferze. Pierwsze minuty były bardzo nerwowe w wykonaniu obu zespołów. Mecz otworzyła bramką dla gdańskiego AWF-u, była zawodniczka kościerskiej ekipy, Adriana Górna. W miarę upływu czasu, mimo wielu błędów w ataku, przewagę zaczęły sukcesywnie zdobywać przyjezdne. Po kwadransie było 6:2 dla Łączpolu. Kościerzynianki nie miały zupełnie pomysłu na obronę gdańskiego zespołu o czym świadczy fakt, że trzecią bramkę rzuciły dopiero w 20 minucie. Trzeba też wspomnieć, że w pierwszej części meczu, znakomicie w bramce AZS-u spisywała się Patrycja Chojnacka. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wygraną ekipy prowadzonej przez Edytę Majdzińską 15:9. Drugą połowę znakomicie rozpoczęły gospodynie, które w krótkim czasie zaaplikowały przeciwniczkom cztery trafienia. Jak się okazało, był to jedyny moment, gdy kościerzynianki były równorzędnymi rywalkami dla gdańskiego zespołu. Od 40 minuty zawodów na parkiecie dominowały akademiczki, wśród których wyróżniała się Karolina Kalska oraz Roksana Cirjan. W efekcie, na osiem minut przed końcową syreną podopieczne Dariusza Męczykowskiego przegrywały 17:25. Losy meczu próbowała jeszcze odmienić Patrycja Wójcik i Justyna Belter, ale ich trafienia nie pomogły kościerskiej drużynie. W rezultacie UKS przegrał inauguracyjne spotkanie drugiej rundy 21:29.

UKS PCM KOŚCIERZYNA: Łoś, Kordunowska-Lupa, Bunikowska 1, Sus 1, Belter 3, Ziółkowska 6, Białek 3, Neitsch, Wójcik 3, Jakubowska 1, Łazańska 2, Krajewska 1

AZS AWFiS ŁĄCZPOL GDAŃSK :Chojnacka, Kayumova, Pasternak, Stachowska 1, Mazurek 1, Siódmiak 2, Kalska 6, Żukowska 1, Górna 4, Cuira 1, Cirjan 4, Skonieczna 2, Świerczek 4, Tomczak 1, Masna 2