Daniel Pek wywalczył złoto i brąz w Ekwadorze

Miłośnicy lekkoatletyki z powiatu kościerskiego mają kolejne powody do dumy. Reprezentant UKS Olimpijczyk Skorzewo, Daniel Pek znakomicie zaprezentował się w czasie Mistrzostw Świata federacji INAS, które odbyły się w Ekwadorze.

Nasz zawodnik złoty krążek wywalczył na swoim koronnym dystansie, czyli w biegu na 1500 metrów. Drugie miejsce zajął Victor Schcherbyna z Ukrainy, a trzecie Pavlo Voluikiewich, także reprezentant tego kraju. Warto wspomnieć, że nasz zawodnik w Ekwadorze zmagał się nie tylko z rywalami. Czternastogodzinna podróż do tego kraju, a także miejsce zawodów, które rozgrywane były na poziomie ponad 2700 m. n. p. m, nie były z pewnością czynnikami, które dobrze wpływały na formę zawodnika.

- Warunki były ciężkie, ale gdy odebrałem złoty medal i wysłuchałem Mazurka Dąbrowskiego, natychmiast zapomniałem o zmęczeniu. Dla takich chwil warto trenować.

W biegu na 400 metrów Daniel Pek zajął piąte miejsce. Jednak w sztafecie 4x400 metrów reprezentacja naszego kraju, w której znalazł się zawodnik skorzewskiego klubu, uplasowała się na trzeciej pozycji.

Dodajmy na koniec, że dwa lata temu na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Pradze, Daniel Pek na 1500 metrów również wywalczył złoty medal.