Daniel Pek w Rio de Janeiro powtórzył sukces z Londynu

Daniel Pek, zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo został wicemistrzem na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Zawodnik zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów.

Zdobywając srebro w Brazylii Daniel Pek powtórzył sukces sprzed czterech lat z Londynu. Mistrzem paraolimpijskim został Michael Brannigan. Amerykanin jeszcze przed zawodami był faworytem do zwycięstwa, ponieważ jest obecnie aktualnym mistrzem i rekordzistą świata w tej kategorii. Jak podkreśla trener Daniela, Leszek Zblewski, bieg od początku rozgrywany był pod dyktando Amerykanina. Branningan od startu nadawał tempo rywalizacji.

Początkowo nie było ono zbyt szybkie, jednak z każdym okrążeniem wzrastało. Daniel w tej sytuacji przyjął zachowawczą taktykę i wszystko wyglądało dobrze aż do ostatniego okrążenia. Wówczas bowiem Daniel zaczął tracić dystans do uciekających rywali. Na szczęście wszystko zmieniło się na ok. 250 metrze do mety, kiedy wrzucił przysłowiowy piąty bieg i zaczął przesuwać się do przodu. Fenomenalny finisz biegacza przyniósł mu drugie miejsce z czego niezmiernie się cieszę. Daniel Pek pokonał dystans 1500 metrów w czasie 3:56.17 ss. Czwartą pozycję zajął reprezentacyjny kolega Daniela - Rafał Korc.