Dąbrowski wygrał w Sopocie

Adam Mauks
Czwartą kwalifikację PGNiG Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody wygrał zawodnik Klubu Jeździeckiego Alexander Elizówka - Bogusz Dąbrowski na koniu Rivera L.

Przewaga Bogusza nad drugą na mecie Aleksandrą Lusiną (Omar Plus S - KJ Agro-Handel Śrem) wynosiła 0,19 sekundy. Autorem najlepszego czasu był w Sopocie Dawid Rakoczy na Rotmistrzu (Profil Piła), który zajął 3. lokatę. Mimo że w Sopocie nie startowali zawodnicy z czołówki rankingu PGNiG HPP to w klasyfikacji na czele nie nastąpiły większe zmiany. Pierwsza trójka to nadal: Andrzej Głoskowski z BKJ Bogusławice, Jarosław Skrzyczyński z KJ Ago-Handel i Krzysztof Ludwiczak z KJ Wechta Rosnówko.
Ostatnie w tym sezonie zawody kwalifikacyjne Pucharu Polski odbędą się w dniach 18-20 marca we Wrocławiu. Całość zmagań zakończy finał w Janowie Podlaskim 8-10 kwietnia.

Emocje towarzyszyły zmaganiom biznesmenów. Dwóch z nich nie ukończyło parkuru (Józef Orzechowski i Dariusz Skrocki zajęli ex-aequo 3 miejsce). Wygrał Paweł Chudziak, który został liderem. Na drugiej pozycji uplasował się Mariusz Kąkol, który dzięki temu awansował na 7. pozycję w klasyfikacji generalnej.