Chojniczanka wygrała drugi mecz z rzędu

Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Piłkarze Chojniczanki wygrali w Katowicach z Rozwojem 3:1 w meczu pierwszej ligi piłki nożnej.

Dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka to drugie zwycięstwo z rzędu, bo wcześniej pokonali Olimpię Grudziądz. Jednak pierwsza połowa nie wskazywała na to, że gracze z Chojnic odniosą tak pewną wygraną w Katowicach. Gra była raczej wyrównana, a oba zespoły stworzyły sobie po jednej dobrej sytuacji bramkowej. Gole jednak nie padły.

Więcej emocji na boisku było w drugiej połowie spotkania. Głównie za sprawą Chojniczanki, która wreszcie pokazała, że przyjechała do Katowic z zamiarem zdobycia kompletu punktów. Wszystko zaczęło się od gola zdobytego przez Andrzeja Rybskiego już kilka minut po wznowieniu gry, po tym jak skiksował Maciej Rogalski. Od tego momentu kontry gości były coraz groźniejsze. Bardzo dobrą zmianę dał Łukasz Kosakiewicz, który najpierw strzelił gola, a później asystował przy trafieniu Tomasza Mikołajczaka. Piłkarzy Rozwoju stać było jedynie na honorowe trafienia autorstwa Patryka Kuna już w doliczonym czasie gry.