Cartusia Kartuzy ograła Bałtyk Gdynia, czyli III ligowcy walczą

Zbigniew Brucki
Tomasz Bolt/Polskapresse
Piątkowymi derbami Pomorza, Bałtyk Gdynia - Cartusia Kartuzy, piłkarze III ligi rozpoczęli XX serię spotkań. Kartuzianie wygrali w Gdyni 2:1.

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni zagrały drużyny wciąż niepewne bytu w Bałtyckiej III lidze. Kibice mieli więc nadzieję, że emocji nie będzie brakować. I tak było. Po bramce Rolanda Kazubowskiego w 42 minucie Bałtyk prowadził z Cartusią 1:0. Kwadrans po zmianie stron wyrównał Dawid Hejden, a 7 minut później Paweł Czychowski dał zwycięstwo gościom.

Bałtyk: Tułowiecki - Krzemiński, Proena, Wasielewski, Wesołowski, Rusinek (68 Skrzecz), Szamp (90 Piekarski), Ziemak (76 Rasmus), Bułka, Rychłowski (70 Krysiński), Kazubowski.

Cartusia: Wenta - Grala, Karasiński, Gładczuk, Dawidowski, Piceluk (57 Hejden), Domjan, Puczyński, Formela (90 Kieruzel), Brzeski (91 Bork), Czychowski (82 Rzepnikowski).

W sobotę w Dębnicy, a w niedzielę w Gdyni fani futbolu obejrzą kolejne pomorskie derby. W sobotę o godz. 16 na wiejskim stadionie w Dębnicy zamykający stawkę piłkarze miejscowego Korala gościć będą wiceliderów, piłkarzy rezerw gdańskiej Lechii. Gospodarze, choć już skazani chyba na degradację, zapewne jednak tanio skóry nie będą chcieli sprzedać.

W niedzielę natomiast na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni o godz. 11 rezerwy Arki podejmą Pomorze Potęgowo. W związku z przewidzianą reorganizacją II ligi, w myśl której z tym frontem będzie musiało się pożegnać aż 20 jedenastek, zarówno gospodarze jak i goście są zagrożeni spadkiem. Będzie więc to pojedynek z rzędu tych, o których mówi się, że są o 6, a nie o trzy punkty.

Dwie inne jedenastki z Pomorza zagrają u rywali. W sobotę o godz. 13 Polonia Gdańsk zmierzy się w Policach z Chemikiem, a o 15.00 Kaszubia Kościerzyna w Koszalinie z Gwardią.