Byli arkowcy rozstrzelali Bałtyk

Marcin Lange
Mimo przedmeczowych zapowiedzi o chęci przełamania złej passy, piłkarze gdyńskiego Bałtyku nie zdołali wywalczyć choćby punktu w meczu w Legnicy z faworyzowaną Miedzią. Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach dwóch byłych piłkarzy Arki Gdynia, Piotra Madejskiego i Zbigniewa Zakrzewskiego.

Gdynianie mogą być zadowoleni ze swojej postawy jedynie w pierwszej połowie, kiedy to byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy. W 11 minucie Bałtyk mógł nawet objąć prowadzenie, jednak futbolówka po strzale Piotra Włodarczyka wylądowała w bocznej siatce. Najlepszą okazję gospodarze zmarnowali natomiast w 34 minucie, kiedy to świetne prostopadłe podanie Kamila Hempela zmarnował Marcin Nowacki. W ostatnich kilku minutach pierwszej połowy piłkarze Miedzi osiągnęli wyraźną przewagę, wypracowując sobie kilka okazji, jednak albo ich strzały padały łupem Marcina Matysiaka, albo w ostatniej chwili interweniowali defensorzy Bałtyku.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak i skończyła pierwsza - od ataków miejscowych piłkarzy. Tym razem jednak nie mieli już problemów ze skutecznością i po raptem dwóch minutach od wznowienia gry mogli cieszyć się z prowadzenia. Zespołową akcję przeprowadzili Jakub Grzegorzewski, Zbigniew Zakrzewski i Piotr Madejski, a ten ostatni ładnym strzałem pokonał Matysiaka. Dopiero po kwadransie gdynianie zdołali się otrząsnąć z przewagi gości i wyprowadzili akcję, jednak ze strzałem Włodarczyka bez problemów poradził sobie Andrzej Bledzewski.

Była to jednak tylko jedna z nielicznych w tej połowie prób Bałtyku, a zdecydowaną inicjatywę wciąż mieli gospodarze. W 69 minucie udało im się po raz drugi pokonać Matysiaka. Tym razem Zakrzewski ładnym strzałem głową wykończył akcję Nowackiego. Końcówka meczu to już swobodna gra Miedzi, która kontrolowała wynik. Gdynianie mecz kończyli osłabieni, gdyż wprowadzony w drugiej połowie Dariusz Kudyba doznał urazu i jedynie dreptał po boisku. Limit zmian był bowiem wyczerpany.

Miedź Legnica - Bałtyk Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Piotr Madejski (47), 2:0 - Zbigniew Zakrzewski (69)

Miedź: Bledzewski - Zasada, Mowlik, Woźniczka, Hempel, Nowacki (73 Feciuch), Gawlik (90 Paszliński), Madejski, Zieliński (81 Kuzimski), Grzegorzewski (60 Garuch), Zakrzewski

Bałtyk: Matysiak - Benkowski, Martyniuk, Loda (56 Kudyba), Musuła - Lemanek, Jędryka, Włodarczyk, Noga - Manelski (46 Ziemak), Wiśniewski (56 Filipiak)