Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Twoje tuje brązowieją. Wystarczy domowy oprysk, by ratować schnące tuje. Jest prosty. Potrzebny ci JEDEN składnik. Masz go w swojej kuchni

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Tuje to ozdobą ogrodów. Gęste, soczyście zielone pięknie się prezentują. Są odporne, jednak zdarza się, że tuje brązowieją. Dlaczego tak się dzieje? Co można poradzić na brązowe i schnące tuje? Oto łatwy i tani domowy sposób! KLIKNIJ i sprawdź >>>>
Tuje to ozdobą ogrodów. Gęste, soczyście zielone pięknie się prezentują. Są odporne, jednak zdarza się, że tuje brązowieją. Dlaczego tak się dzieje? Co można poradzić na brązowe i schnące tuje? Oto łatwy i tani domowy sposób! KLIKNIJ i sprawdź >>>>123rf
Tuje w ogrodzie to polski klasyk. Są żywym płotem i gwarancją prywatności, bo tą zieloną ścianą ekologicznego ogrodzenia łatwo odgrodzisz się od ulicy i sąsiada. Tuje są łatwe w uprawie, więc chętnie po nie sięgamy. Problemy z roślinami zaczynają się, gdy tuje brązowieją. Schną w środku, choć na zewnątrz kuszą oko zielenią. Jak zaradzić na brązowe i schnące tuje? Idź do kuchni, tam znajdziesz środek, by łatwo i tanio uratować brązowiejące tuje!

Tuje w ogrodzie. Ozdoba i żywy płot

Tuje w ogrodzie w zasadzie rosną same. Żywotniki mają małe wymagania i są dość łatwe w uprawie. Nie trzeba im specjalnie przeszkadzać we wzroście i długie lata możemy się cieszyć np. żywym, zielonym ogrodzeniem. A w tej ostatniej roli rząd tui sprawdzi się świetnie.

Odpowiednio przycięte i uformowane żywotniki w ogrodzie mogą być też pojedynczymi ozdobami. Dekoracyjne solitery wymagają od nas więcej pracy, bo trzeba je regularnie przycinać i w ten sposób je formować.

Jaką tuję wybrać do ogrodu?

Tuje są popularnymi roślinami iglastymi z rodziny cyprysowatych. Występują w różnych odmianach, które różnią się rozmiarem, kształtem i preferencjami dotyczącymi warunków wzrostu.

W Polsce uprawiane są głównie:

Kiedy sadzić tuje?

Tuje sadzimy wiosną lub jesienią (październik to już ostatni dzwonek!). Wybierajmy okresy, kiedy temperatura jest umiarkowana. Przymrozki i zbyt wysokie temperatury nie ułatwią wzrostu.

Musisz pamiętać, by nie sadzić tui zbyt głęboko. Tzw. szyjka korzeniowa - czyli miejsce, gdzie korzenie stają się pniem, powinna być na poziomie gruntu. Posadzisz głęboko, to zgniją korzenie. Za płytko, to tuja nie będzie dobrze rosnąć.

Tuje lubią wodę, więc wiosną pamiętaj o regularnym jej dawkowaniu. Wiosną nie zaszkodzi też podrzucić dawki nawozu lub np. zasilić ziemię kompostem.

Jaka najlepsza tuja do ogrodu i na żywopłot?

Doskonale na żywopłot nadaje się żywotnik zachodni, a konkretnie odmiana szmaragdowa (tuja "Szmaragd"). Są popularne ze względu na ich charakterystyczny kolumnowy kształt i dobre właściwości żywopłotowe.

Sadzone w rzędzie, co minimum pół metra do metra, w ciągu killku lat stworzą zwartą zieloną ścianę.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dlaczego tuje brązowieją? Jak temu zapobiec?

Największym problemem w ogodzie są brązowiejące tuje. Jak je uratować? Co robić, by ogród znów był zielony i piękny, a tuje nie zmarniały? Jest genialny przepis na tani, domowy, ale skuteczny oprysk na tuje.

Łatwo go zrobić i jest w zasięgu każdego, kto lubi pracę w ogrodzie lub... kuchni. Ten składnik na pewno masz w domu. Po nim twoje tuje znów będą soczyście zielone! SPrawdź:

Sonda Dziennika Bałtyckiego. Kto ma tuje w ogrodzie?

Tuje. Masz je w swoim ogrodzie?

  1. 0.00%
  2. 0.00%
  3. 0.00%

dziennikbaltycki.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki