Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Subiektywny ranking Tomasza Rozwadowskiego. Dubieniecki nadal siedzi

Tomasz Rozwadowski
Piątek, 27.05.2016 r. Podsumowanie mijającego tygodnia.

1. Słowo tygodnia: suwerenność. Przemówienie sejmowe premier Beaty Szydło, w którym leitmotivem było wspomniane słowo, bez wątpienia przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. A po niewielkich zabiegach manipulacyjnych dokonanych przez Jacka Fedorowicza, znajdzie się także poczesne miejsce w dziejach polskiego kabaretu.

2. Enigma tygodnia: Mieczysław Wachowski. Spółka Energa będzie się procesować z Fundacją Lecha Wałęsy o 700 tys. zł (plus grubo ponad 100 tys. zł odsetek), które miały być wynagrodzeniem za świadczenia reklamowe. Za klęską transakcji stoi podobno Mieczysław Wachowski, człowiek, który już niejednokrotnie nieźle namieszał.

3. Ważne miejsce tygodnia: Jastarnia. Polska reprezentacja futbolowa rozpoczęła cykl przygotowań do finałów ME w hotelu Bryza nad Bałtykiem. Już opuścili tę lokalizację, obecnie przebywają w bieszczadzkim Arłamowie. Nota bene w tej miejscowości w czasie stanu wojennego był internowany przyszły noblista i prezydent RP wspomniany w punkcie 2.

4. Cytat tygodnia: „Kaczyński gdyby chciał, to opozycja ległaby w gruzach”. Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera Rady Ministrów wyraziła publicznie taki właśnie pogląd. Kim w takim razie jest Prezes? Tytanem z powieści fantasy? Bo chyba jeszcze nie bóstwem gromowładnym. Któremu się nie chce, jak ujawnia minister Kempa.

5. Męczennik tygodnia: Ziemowit Kossakowski. W lutym podczas demonstracji KOD, lider PO Grzegorz Schetyna uderzył kamerę trzymaną przez młodego sympatyka PiS, znanego m.in. z politycznego trollowania w internecie. Obecnie Kossakowski jest stażystą w TVP, a Schetyną zajęła się prokuratura w Warszawie.

6. Bez wakacji tygodnia: Marcin Dubieniecki. Po raz kolejny przedłużono tymczasowe aresztowanie podejrzanego o poważne przestępstwa gospodarcze adwokata, prywatnie męża Marty Kaczyńskiej. Odsiadka potrwa co najmniej do połowy sierpnia, co praktycznie kasuje ewentualne plany wakacyjne.

7. Data tygodnia: 30 maja 1987 r. Wspomnianego dnia w Gdańsku doszło do zamordowania 70-latki dorabiającej nielegalną sprzedażą alkoholu. Wtedy sprawcy nie udało się wykryć, ale po 29 latach policja postawiła zarzut 64-letniemu obecnie mężczyźnie. Brawo!

8. Znakomitość tygodnia: Bogusław „Bobo” Kaczmarek. Wspaniałym meczem benefisowym w Gdańsku pożegnano odchodzącego na trenerską emeryturę popularnego Bobo. Najpierw był dobrym piłkarzem, następnie znakomitym trenerem, przy czym nigdy nie opuszczała go inteligencja i poczucie humoru. W piłce nożnej może niekonieczne, ale z pewnością potrzebne.

9. Sukces tygodnia: Europejska Noc Muzeów. Pomorska edycja jednej z najsympatyczniejszych akcji kulturalnych była w tym roku szczególnie udana. Warto powiedzieć, że nasze dzisiejsze radości i smutki też w końcu wylądują w jakimś muzeum. Nawiasem mówiąc, część pomorskich muzealników, przy okazji Nocy Muzeów, postulowała podwyżki marnych płac.

10. Trudna tygodnia: matematyka. Pomorscy szóstoklasiści osiągnęli jedynie 52 proc. punktów z matematyki. Czyli większą połowę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki