Biegacze w formie

Lekkoatleci z kościerskiego Remusa bardzo dobrze zaprezentowali się w czasie Biegu Niepodległości, który odbywał się w ramach Grand Prix Gdyni.

W biegach młodzieżowych na dystansie 1 kilometra bezkonkurencyjna była Natalia Felskowska. Drugie miejsce wywalczyła także reprezentantka Remusa - Olimpia Bre-za. W biegu juniorów, na dystansie 2 kilometrów, zwyciężył Patryk Serkowski z Remusa. Podobnie jak w biegu dziewcząt, 2 miejsce przypadło również zawodnikowi koś-cierskiego klubu - Dawidowi Szrederowi. W biegu głównym na 10 km, bezkonkurencyjna okazała się Weronika Lizakowska (kat. do lat 19). W tej samej kategorii Patryk Serkowski wywalczył 3 lokatę. Dodajmy, że W. Lizakowska w kat. open uplasowała się na 10 pozycji. Natomiast Krzysztof Kwiatkowski w kat. 40+ zajął 6 miejsce i 71 w klasyfikacji open. W zawodach wzięło udział ponad 7 tys. osób, a w biegach młodzieżowych ponad 1000 osób.