Beniaminek z Chełma przegrał po raz drugi z Visłą Proline Bydgoszcz i zakończył sezon tuż za podium

Krzysztof Szuptarski
(Siatkarze Bogdanki Arki Chełm swój premierowy sezon na zapleczu PlusLigi zakończyli na czwartym miejscu) fot. Bogdanka Arka Chełm
Siatkarze Bogdanki Arki Chełm po raz drugi przegrali z BKS Visłą Proline Bydgoszcz w meczu o brązowy medal Tauron 1. Ligi. Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy tym razem ulegli rywalom w ich hali 0:3 i zakończyli sezon na czwartym miejscu.

Pierwszy mecz bydgoszczanie wygrali w Chełmie po tie-breaku i w sobotni wieczór stanęli przed szansą przypieczętowania czwartego z rzędu zwycięstwa w walce o brąz na zapleczu PlusLigi.

Chełmianie nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry, liczyli na przedłużenie rywalizacji i zakończenie ligowych zmagań przed własną publicznością.

- Mamy bardziej doświadczony zespół. Liczę, że to pomoże nam przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść i wrócić na decydujące starcie do Chełma - podkreślał przed meczem Kajetan Kulik, atakujący Bogdanki.

Premierową odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęli chełmianie (3:0, 6:2, 9:6). Gospodarze zdołali jednak wyrównać (14:14), aby w kolejnym fragmencie tego seta przejąć inicjatywę i kontrolować wydarzenia na boisku. Ostatecznie pierwszą partię Visła wygrała 25:21, a zakończył ją błąd w polu serwisowym Łukasza Łapszyńskiego.

W kolejnej części meczu, tym razem to team znad Brdy wypracował sobie na początku trzy oczka zaliczki (6:3). Beniaminek zdołał wyrównać, a za chwilę wygrywał już 14:11. Bydgoszczanie ponownie jednak podkręcili tempo, dogonili Arkę i następnie odzyskali prowadzenie. W końcówce seta Visła była na plus (22:19) i nie wypuściła już triumfu z rąk (25:22).

W secie numer trzy zespół z Bydgoszczy dość szybko zbudował przewagę (10:6). W dalszej części tej partii bydgoszczanie dominowali na parkiecie w każdym elemencie, zwyciężając pewnie 25:17.

MVP sobotniego spotkania został wybrany Damian Czetowicz.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Bogdanka Akra Chełm 3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

Visła: Czetowicz 12, Rykała 11, Polczyk 8, Narkowicz 7, Cieślik 5, Masny 1, Malinowski (libero), oraz Szarek 1, Kwasigroch, Radziwon. Trener: Michał Masny

Arka: Kulik 15, Łapszyński 10, Marcyniak 6, Rusin 4, Nowak 4, Gonciarz, Cabaj (libero) oraz Szwaradzki 1, Magnuszewski, Sadowski, Miszczuk, Dobosz (libero). Trener: Bartłomiej Rebzda