Będomin oblężyli biegacze [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Teren Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie zmienił się w miejsce sportowej rywalizacji. Tradycyjnie, jak co roku, biegacze z całego kraju wzięli udział w Biegu Mazurka Dąbrowskiego.

Była to już XXXIV edycja Biegu Mazurka Dąbrowskiego. Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od Biegu Vipów. Pierwsze miejsce wywalczyli: Zdzisława Kowalewska, sołtys Grabowa Kościerskiego oraz Andrzej Pollak, wójt gminy Nowa Karczma. Na drugiej pozycji uplasowali się - Piotr Laska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliszu i Andrzej Byczkowski, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SZS w Gdańsku. Ostatnie miejsce na podium zajął Piotr Klecha, przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Gdańsku. W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów w kategorii open wśród pań zwyciężyła Dominika Nowakowska z Kiełpina. Wśród mężczyzn najlepszy był Michał Czapiński z Redy.

W biegach dla dzieci i młodzieży pierwsze miejsca w swych kategoriach zajmowali: Agata Bielaszewska z Lubichowa, Marcel Barsowski z Nowego Barkoczyna, Natalia Waleśkiewicz z SP Szczynurze, Mateusz Busko z SP Szczynurze, Maria Stroike z SP Przechlewo, Szymon Bielaszewski z SP Lubichowo, Natalia Felskowska z gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, Adrian Wojtczak z gimnazjum w Przy-widzu. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła SP Nowa Karczma. Natomiast w kat. gimnazjów pierwsze miejsce przypadło Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie.

Najmłodszym uczestnikiem biegu był Adam Bednarek (ur. maj 2015), a najstarszym Jacek Bandurski (rocznik 1935).