Automatyka Gdańsk ograła lidera z Katowic. Gospodarze skuteczni w końcowym kwadransie

Automatyka Gdańsk pokonała Tauron KH GKS Katowice 4:2 w meczu PHL.

Automatyce zdecydowanie dobrze gra się w tym sezonie z zespołem Tauron KH GKS Katowice. I nie ma to znaczenia, że rywale to lider hokejowej ekstraklasy. W grudniu drużyna z Katowic przegrała w Gdańsku 3:4 i wówczas przerwana została passa lidera 22 meczów z rzędu bez porażki. Tym razem Automatyka też nie była faworytem spotkania, a do tego musiała radzić sobie bez czterech podstawowych zawodników.

Przez dwie początkowe tercje gdańszczanom brakowało szczęścia i skuteczności. Na pewno nie sytuacji, bo te były, a i gra gospodarzy mogła się podobać. GKS przeprowadził jedną skuteczną akcję i po dwóch tercjach prowadził 1:0. Decydująca była zatem ostatnia część spotkania, a na jej początku drużyna lidera podwyższyła prowadzenie. Wydawało się, że goście mają mecz pod kontrolą, ale końcowy kwadrans spotkania był zabójczy w wykonaniu hokeistów Automatyki. Gdańszczanie w ciągu niespełna 12 minut strzelili cztery bramki i ponownie ograli u siebie lidera z Katowic.

MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 4:2 (0:1, 0:0, 4:1)

Bramki: 0:1 Strzyżowski as. Urbanowicz - Sawicki (11:23), 0:2 Urbanowicz - as. Tomasik - Strzyżowski (41:46), 1:2 Vitek as. Polodna (45:29), 2:2 Krasowski as. Rożkow (52:58), 3:2 Gołowin as. Rożkow - Jełakow (53:59), 4:2 Vitek as. Steber (57:12)

MH Automatyka: Cowley - Cunik, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Leśniak, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec oraz Rompkowski, Smal

Tauron KH GKS Katowice: Lindskoug - Tomasik, Jyrkkio - Wronka, Rohtla, Łopuski; Cakajik, Devecka - Fraszko, Starzyński, Laakkonen; Wanacki, Krawczyk - Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski oraz Michał Rybak, Krężołek, Skokan

Michał Listkiewicz: Oferta sportowa w Trójmieście jest znakomita