MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Atomowy autobus na Politechnice Gdańskiej

KN
Czym jest promieniowanie jonizujące? Dlaczego energia jądrowa jest i będzie cennym źródłem energii? Co tak naprawdę wydarzyło się w Czarnobylu? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać w sobotę na Politechnice Gdańskiej (w godz. 11-17 na Wydziale Chemicznym, budynek Chemii A), gdzie zawita mobilne laboratorium "Atomowy autobus".

- Będzie można m.in. zmierzyć poziom promieniowania jonizującego przedmiotów codziennego użytku, np. soli - zachęca dr hab. Ewa Klugmann-Radziemska z Wydziału Chemicznego PG.

Do dyspozycji odwiedzających będą interaktywne stoiska, a specjaliści udzielą informacji np. z zakresu ochrony radiologicznej czy stosowanych technologii budowy reaktorów i systemów zabezpieczeń oraz zaprezentują makietę elektrowni jądrowej, która ilustruje jej działanie.

To ostatni przystanek "Atomowego Autobusu", który wyruszył 25 listopada z Warszawy, odwiedzając 12 uczelni w kraju. Projekt, którego celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej pokojowego wykorzystania energii jądrowej przygotowała Fundacja Forum Atomowe, a patronatem objęło go Ministerstwo Gospodarki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki