Atom Trefl Sopot lepszy od Aluprofu Bielsko-Biała

W meczu OrlenLigi siatkarek Atom Trefl Sopot pokonał w Ergo Arenie Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:20, 28:26). To kolejne zwycięstwo nad silnym rywqalem po sukcesach mistrzyń Polski nad Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza oraz Muszynianką Fakro Bank BPS.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo mistrzyń Polski, ale tak wcale nie było. Aluprof podjął walkę w Ergo Arenie. Pierwsze dwa sety zaczęły się bardzo dobrze dla Atomu Trefla, ale w pierwszej partii rywalki potrafiły odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie 17:16. Końcówka to przewsaga sopocianek. Drugi set był łatwiejszy, bo Atom Trefl prowadził już 17:11 i spokojnie dowiózł zwycięstwo. W trzeciej partii było 8:5 dla Aluprofu, ale i w niej mistrzynie Polski pokazały klasę ostatecznie odnosząc zwycięstwo na przewagi po niesamowitej walce z obu stron.

Atom Trefl: Szluchina 10, Bełcik 1, Leys 18, Efimienko 3, Podolec 10, Kaczorowska 3, Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen 1, Hill 4, Łukasik 2

Aluprof: Nikić 5, Horka 13, Lis 5, Szymańska 1, Strózik 9, Baier 7, Wojtowicz (libero) oraz Trojan, Wilk, Łyszkiewicz