Asseco Prokom Gdynia przegrał w Ergo Arenie z Elan Chalon [ZDJĘCIA]

pk
W głębokim kryzysie pozostają koszykarze Asseco Prokomu. Gdynianie przegrali w Ergo Arenie z mistrzem Francji Elan Chalon 70:76 i po sześciu kolejkach fazy grupowej wciąż mają na koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Ostatnia porażka pozostawia im już tylko czysto teoretyczne szanse na wyjście z grupy i awans do Top16.

Mistrzowie Polski wyszli na parkiet mocno zmobilizowani i podrażnieni ostatnimi porażkami. W 7. minucie prowadzili już 16:5. Skutecznie grał zwłaszcza Adam Hrycaniuk, który dobrze radził sobie z byłym graczem kilku klubów NBA, Sheldenem Williamsem. Gdyński center miał w pierwszej połowie stuprocentową skuteczność (6/6).

Goście znacznie poprawili swoją grę w drugiej kwarcie, a ich motorami napędowymi byli Amerykanie Brion Rush i Blake Schilb. Ich główną bronią były rzuty zza linii 6.75. Przy każdym kolejnym trafieniu dystansowym ekipy Chalon kibicom w Ergo Arenie przypominał się zeszłotygodniowy mecz z Montepaschi Siena, w który przyjezdni trafili aż 19 "trójek" ustanawiając rekord Euroligi.

Choć tym razem żadne rekordy nie padały, goście mądrą grą i większym zaangażowaniem zdołali przejąć inicjatywę w czwartej kwarcie i dowieźć wygraną do końcowej syreny. W kluczowych momentach gracze Asseco Prokomu wykonywali złe akcje, kończone niecelnymi rzutami lub stratami. Nie da się ukryć, że gdynianie w swojej obecnej formie najzwyczajniej w świecie nie zasługują na miejsce w czołowej "szesnastce" Euroligi.

Asseco Prokom Gdynia - Elan Chalon Sur-Saone 70:76 (20:13, 17:21, 17:17, 16:25)

Asseco Prokom: Adam Hrycaniuk 17, Łukasz Koszarek 14, Jerel Blassingame 12, Frank Robinson 11, Rashad Mahalbasić 8, Mateusz Ponitka 4, Alex Acker 2, Piotr Szczotka 2, Robert Witka 0.

Elan Chalon: Brion Rush 17, Blake Schilb 15, Ilian Ewtimow 13, Jordan Aboudou 8, Steed Tchicamboud 8, Shelden Williams 6, Nicolas Lang 5, Joffrey Lauvergne 3, Jean Baptiste Adolphe 0.