Menu Region

Lech Wałęsa chce połączenia Polski i Niemiec w jedno...

Lech Wałęsa chce połączenia Polski i Niemiec w jedno państwo?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

red.

155Komentarzy Prześlij Drukuj
Lech Wałęsa chce połączenia Polski i Niemiec w jedno państwo? Lech Wałęsa chce połączenia Polski i Niemiec w jedno państwo?

Lech Wałęsa (© Tomasz Bołt)

Rozszerzenie struktur gospodarczych i obronnych dążące do połączenia państw w tym Polski i Niemiec postulował były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z rosyjska agencją prasową ITAR-TASS. Legenda "Solidarności" dodaje, że w nowym światowym porządku państwa powinny się łączyć niczym klocki Lego.
W wywiadzie, który przywołuje tvn24.pl były prezydent RP mówi też o konieczności zmian w NATO, ONZ i Radzie Europy

Jak informuje portal były prezydent w rozmowie z rosyjską agencją prasową przekonuje: - Powinniśmy rozszerzać gospodarcze, obronne i różne inne struktury, zrobić z państw Polski, Niemiec jedno państwo Europa - mówi Wałęsa.

W rozmowie z dziennikarką dodaje: - Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec i do powstania państwa Europa. Znieśliśmy granice - kontynuuje Wałęsa. I dodaje: - Na horyzoncie globalizacja. Wszystko to wymaga innych programów i struktur. W związku z tym, podróżując po różnych krajach i kontynentach, próbuję zachęcić ludzi do dyskusji o tym, jak powinien wyglądać współczesny świat: ONZ, Rada Bezpieczeństwa, NATO.
Tu jest dużo do zrobienia. Różnie mnie słuchają, ale liczne osoby zaczynają podążać w tym kierunku, ponieważ to nie tylko pomysł. Tak daleko zaszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Powinniśmy rozszerzać gospodarcze, obronne i różne inne struktury, zrobić z państw Polski, Niemiec jedno państwo Europa. To rozszerzenie geograficznych struktur, przy którym i gospodarka i demokracja powinny się zmienić.

Jak podaje tvn.pl wywiad z Lechem Wałęsą agencja ITAR-TASS przeprowadziła w związku z planowanym w Warszawie 21-23 października spotkaniem laureatów pokojowej nagrody Nobla.

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

154

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

WAŁĘSA JEST NIESPEŁNA ROZUMU.

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

POLAK (gość)  •

Wałęsa to totalny idiota, jak mozna mówić o połączeniu państ ? To po co była II wojna swiatowa ? Zawsze państwa chciały być same i niepodległe a tera taki pionek jak Wałęsa mówi o czymś takim, chyba jest niespełna rozumu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

prof R.Gwiazdowski-"To nie Unia jest podstawą rozwoju Polski"

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

NOP (gość)  •

" Dali nam z Brukseli trochę pieniążków. Ale parafrazując Papkina-zważ proporcjum mocium panie. .Mogę to śmiało powtórzyć dziś ,bo to samo mówiłem w 2006 roku. .Polskie PKB wynosi rocznie 1.5 biliona złotych. .Czyli okoł 375 miliardów euro. .Z Unii otrzymamy w latach 2015-2020 na politykę spójności 73 mld euro . .Niecałe 3 % naszego PKB!!!(w rocznym przeliczeniu). .A odejmijmy od tego naszą składkę do UE oraz koszty transferowe i utrzymania instytucji obsługujących-to się zrobi połowa,choć niektórzy szacują ,chyba przesadnie ,łączne koszty naszego członkostwa w Unii na więcej.niż otrzymujemy z funduszu spójności. .Nad realizacją unijnych projektów pracuje w Polsce ponad 170 instytucji: instytucje zarządzające, pośredniczące różnych stopni, wspólne sekretariaty techniczne, koordynatorzy krajowi, krajowe punkty kontaktowe, instytucja audytowa i certyfikujaca, instytucje pośredniczące w certyfikacjach oraz instytucja odpowiedzialna za przepływy finansowe. .Zatrudniają one około 12tyś osób. W samym Min. Rozwoju Regionalnego pracuje ich ponad tysiąc. .A jeszcze są tworzone specjalne miejsca pracy w urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich i urzędach pracy.. .Wynagrodzenie urzędników jest o 30% wyższe niż średnie w gospodarce narodowej! . Ale pensja urzędnika to nie cały koszt jego miejsca pracy. .Urzędnicy, którzy zajmują się samymi tylko środkami unijnymi kosztują nas kilka miliardów złotych rocznie. ...................A pan premier powiedział, że będzie jeździł po Polsce i konsultował, na co wydać te "niebywałe" pieniądze jakie udało mu się z Unii otrzymać!. .To tak ,jakby statystyczny Kowalski zarabiający netto 22.5 tyś złotych miesięcznie ,dostał od krewniaków z zagranicy 35 złotych i postanowił objechać rodzinę w całym kraju, żeby z nią skonsultować ,na co ma je wydać. . "Zważ proporcjum.....". .Prawie 70% polskiego PKB wytwarzają "misie"-mali i średni przedsiębiorcy. . Ponad bilion złotych rocznie!,25 razy więcej niż sławetne środki unijne. .To oni ,a nie żadna Unia stanowią fundament naszej gospodarki. .Może pan premier ich zapyta,,jak już będzie podróżował po Polsce z tymi wirtualnymi nieco walizkami pieniędzy co powinien zrobić by im było łatwiej tworzyć PKB" ------------------ (Autor jest prezydentem Centrum im. Adama Smitha, adwokatem ,profesorem prawa.) . Artykuł dla Rzepy pisany był jeszcze ,kiedy Thusk wypowiwadał się buńczucznie o swych sukcesach w Brukseli. .Warto zwrócić uwagę na długą listę instytucji biurokratycznych towarzyszących ojrokołchozowi na przykładzie jego polskiej półkolonii...Ci ludzie są naturalną V kolumną Unii w swoich krajach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ITAR TA SS(Sowieckogo Sojuza;żeby nie było niedomówień) ,a

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

SS nie istnieją od 45 i 91 (gość)  •

nagłośniła TVN z koncernu Michnika

odpowiedzi (0)

skomentuj

Europa wolna od Niemiec!!!

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ornung (in Europa) muss sein!!! (gość)  •

To co nie udało się Niemcom z Hitlerem, udało im się z Unią Europejską urządzona według ich potrzeb i życzeń... Niemcy rozkwitają (!), a Europa szczególnie ta słabsza ekonomicznie i biedniejsza bankrutuje... Niemcy słabsze regiony Europy ze skorumpowanymi i uległymi elitami zamienili w swoje kolonie i eksploatują bezlitośnie....

Dlaczego ja, pracując w „zjednoczonej Europie”:) 2 razy więcej niż przeciętny Niemiec, będąc od niego 2 razy mądrzejszy, muszę żyć w Polsce 2 razy gorzej od niego?

„Nie o take Europe” my się bili!!! Powie to Grek, Portugalczyk, Hiszpan, Włoch, Słoweniec, Litwin..., nawet i Czech...

odpowiedzi (0)

skomentuj

I tak kiedys będzie Federacja! Ale czy europejska?

0 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Może za jakieś 30-50 lat? O ile nie osiedli sie w Europie pół Afryki i Azji!

odpowiedzi (0)

skomentuj

I tak kiedys będzie Federacja! Ale czy europejska?

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Może za jakieś 30-50 lat? O ile nie osiedli sie w Europie pół Afryki i Azji!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bolesna to sprawa, miec w narodzie Boleslawa.

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Krol KiK (gość)  •

Bolek byl tylko Judaszem. Teraz jest takze volksdeutschem.

skomentuj

Walesa jest sprzedawczykiem

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

edek (gość)  •

i jest mu wszystko jedno komu sprzedaje- tak jak prostytutce

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lech Walesa chce polaczenia Polski..........

+4 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ann (gość)  •

To wcale nieglupie stwierdzenie.LW mysli ponadczasowo i slusznie.Czesc polakow chyba naprawde go nie rozumie, ci co to wiedza to tylko co zjedza.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chcecie resztę

+3 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niemiec (gość)  •

upodobnic do tej 1/3 która przypadła Wam jako odszkodowania wojenne i doprowadzic do bankructwa? Trzeba było nie pozbawiac sie opieki wielkiego brata ze wschodu, On lepiej pilnował Waszych interesów jak Wy sami. Musiało Was dobrze przycisnąc by wpaśc na tak desperacki pomysł. Twoja walka przyczyniła sie do stabilizacji cen żywności w Polsce i aby Polska była Polską, czego skutki odczuwają Polacy dziś.

skomentuj

nie no nie moge

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

Przypominam ze zanim "pozbawilismy sie" opieki wielkiego brata nic nie bylo nam wolno. Stabilizcja cen zywnosci hmmm... jesli w ogole mozna bylo to nazwac zywnoscia!!! Moze i tanie ale sloikiem chrzanu przeciez sie nie najesz, nie?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skąd nerwowość Tuska?

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Prawda o zamachu wychodzi na jaw (gość)  •


Niedawno temu ujawniono przecieki z tajnego raportu płk. Edmunda Klicha, polskiego akredytowanego przy MAK, wykazujące, że raport Millera ma wartość papieru, na którym został spisany.

Klich wskazał, że winę za katastrofę ponoszą Rosjanie, a zwłaszcza pewien generał, który z Moskwy kierował decyzjami wieży kontrolnej na lotnisku w Smoleńsku. To on nakazał lądować prezydenckiemu tupolewowi.

Klich ujawnił także, że polskich śledczych Rosjanie nie dopuścili do badania istotnych części wraku. Potwierdził tym samym wiele opinii sejmowej komisji Antoniego Macierewicza.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 9 »