Rusocin: Mieszkania dla młodzieży z rodzin zastępczych

  Rusocin: Mieszkania dla młodzieży z rodzin zastępczych

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pięć tzw. mieszkań chronionych w internacie Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim. Ich lokatorami będzie młodzież z rodzin zastępczych.
  - Mieszkania chronione są naszą własnością - informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Kowalczyk. - Użyczamy je osobom z rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które ukończyły 18 lat i kontynuują naukę. Mogą w nich mieszkać przez pięć lat albo, w wyjątkowych przypadkach, do dwudziestego piątego roku życia. Do kwatery w internacie przeprowadziła się już osiemnastoletnia dziewczyna, trzy następne przygotowują się do zamieszkania. Jeden z lokali będzie na razie trzymany w rezerwie.

  Młodzi lokatorzy muszą przestrzegać kilku zasad - obowiązuje ich m.in. zakaz przyjmowania gości po godz. 22 i spożywania alkoholu w mieszkaniu. - Młodzież otrzymuje od nas 800 złotych miesięcznie, z czego potrącona jest opłata 60 złotych za mieszkanie - dodaje dyrektor Kowalczyk. - Nadzór nad osobą, która się usamodzielnia, pełni nasz pracownik. Na jego wniosek podopieczny może stracić prawo do mieszkania chronionego.

  Nakaz opuszczenia wydawany jest również w przypadku, gdy wychowanek przerwie naukę, jego zarobek przekroczy 900 zł lub jeśli zdecyduje się na zawarcie związku małżeńskiego.
  Lokale w Rusocinie są dobrze utrzymane. Każdy z nich posiada pokój z węzłem sanitarnym i prysznicem, na korytarzu jest wspólna kuchnia. Mieszkania mają charakter rotacyjny.

  - Przed ukończeniem edukacji nasi podopieczni będą się starać w gminach, z których pochodzą, o mieszkania socjalne lub komunalne i wtedy przestają już być pod naszą opieką.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo