Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Hamburger na pomoc miastu

  Hamburger na pomoc miastu

  Piotr Niemkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Milion złotych - tyle potrzeba, by kupić ponad 3 tys. metrów atrakcyjnie położonej ziemi na obrzeżach Pucka. To ok. 305 zł za każdy metr działki przeznaczonej pod usługi. Jak na razie nie ma jednak na nią zbyt wielu chętnych, choć teren jest naprawdę atrakcyjny, bo leży przy głównej szosie prowadzącej z Redy na Półwysep Helski.
  Miasto chętnie widziałoby tu np. jedną ze słynnych restauracji sieci McDonald's. Kłopot w tym, że cena dla potencjalnych kupców jest nadal dość wysoka. Władze Pucka są zdeterminowane, by tę część swoich terenów sprzedać.

  - Jak nie sprzedamy ziemi pod McDonald'sa, to jest ryzyko, że nie ruszymy z naszymi miejskimi inwestycjami - przyznaje burmistrz Marek Rintz. - A potrzeby miasta, w tej materii, są naprawdę duże.


  Jeden przetarg już ogłoszono, ale nie zakończył się zgodnie z oczekiwaniami urzędników.
  Dlaczego miastu tak zależy na restauracji McDonald's? Byłby to pierwszy obiekt słynnej sieci sprzedającej fast food w nadmorskim powiecie. To na pewno podniosłoby atrakcyjność miasta, także w sezonie letnim. Dodatkowo udałoby się miastu, bez konieczności angażowania własnych pieniędzy, zagospodarować mało estetyczną teraz przestrzeń.

  Kolejny przetarg już za ok. półtora miesiąca. W Pucku liczą, że tym razem znajdzie się nabywca. Miasto jednak nie ma zbyt wielkiego szczęścia do swoich terenów. Najpierw nie udało się sprzedać starego kempingu, a potem przedłużały się procedury z działką budowlaną przy ul. Mestwina. Jeśli wierzyć urzędniczym prognozom, gdyby doszło do tych transakcji, miejska kasa byłaby bogatsza o 10 mln zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo