25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Budowa Kaszubskiego Centrum Żeglarstwa zbliża się do końca

  Budowa Kaszubskiego Centrum Żeglarstwa zbliża się do końca

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nad budynkiem Kaszubskiego Centrum Żeglarstwa w Swornegaciachzawisł wieniec, co oznacza, że do końca inwestycji zostało naprawdę niewiele czasu.
  Ostatni gwóźdź w krokiew wbił Mateusz Kusznierewicz. Budynek przystani wraz z pięcioma domkami ma być gotowy już za miesiąc.

  - Wiele pracy i czasu kosztowało nas doprowadzenie inwestycji do tego momentu - mówił Mateusz Kusznierewicz. - Dziękuję wszystkim za okazane wsparcie i wiem, że przed nami jeszcze wiele pracy. To coś wyjątkowego, że spotykamy się i przybijamy ostatnią krokiew. Mam nadzieję, że za miesiąc spotkamy się już na otwarciu.

  Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice, zaskoczył sportowca nietypową propozycją.
  - Jeśli Mateusz zostanie drugi raz olimpijczykiem, to zwolnimy go z podatku od nieruchomości - stwierdził.


  Kaszubskie Centrum Żeglarstwa powstaje na tak zwanej Psiej Górze w Swornegaciach, nad Jeziorem Karsińskim. Według pomysłu olimpijczyka z Atlanty, centrum ma być miejscem szkolenia młodych adeptów żeglarstwa i nie tylko. Warunkiem pozyskania inwestora strategicznego było, oprócz budowy przystani, kilku 5-6-osobowych domków, stołówki wraz z salami konferencyjnymi, także hotelu SPA dla ok. 200 osób.

  Cała inwestycja ma kosztować ok. 10 mln złotych. Pierwsi młodzi adepci żeglarstwa mają być przyjmowani już latem tego roku. Zakończenie budowy jest zaplanowane na 2011 rok.
  Teren 5,6 hektara Psiej Góry Kusznierewicz wydzierżawił pod koniec 2003 roku za 800 tys. zł. Gminni radni wyznaczyli termin realizacji inwestycji najpierw do czerwca 2008 roku, później do końca 2008 roku. Ostatecznie przedłużyli go jednak (ze względu na problemy finansowe olimpijczyka) do maja 2009 r. Gdyby Kusznierewicz nie wywiązał się z obietnicy budowy centrum, gmina odebrałaby mu teren.

  Inwestorem strategicznym jest Andrzej Leman, właściciel krakowskiej firmy Węglostal, działającej w branży budowlanej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo