25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Dofinansują wejherowski szpital

  Dofinansują wejherowski szpital

  Marcin Lange

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po serii marcowych nadzwyczajnych sesji Rady Miejskiej, zwoływanych ze względu na awanturę, która wybuchła w Rumi, a przyczynkiem jej była zapowiedź referendum w sprawie odwołania RMR, tym razem w czwartek zwołano sesję zwyczajną.
  I, co ciekawe, odbyła się ona w dość spokojnej, jak na Rumię, atmosferze. Radnym i pani burmistrz udało się nawet nawiązać nić porozumienia w sprawie zmian budżetowych, co zawsze wywoływało niezdrowe emocje.

  Zanim jednak doszło do uchwalania zmian w budżecie, radni pokłócili się o sposób procedowania tej uchwały. A konkretnie radni opozycyjni chcieli, aby jeszcze przed dyskusją PiS i Klub Radnych Niezależnych określili się, jakie zmiany zostaną przyjęte, a jakie nie.


  - Nie mam złudzeń, bo wiem, że komisja finansowo-budżetowa chce odrzucić wszystkie zmiany odnośnie wydatków - stwierdził Józef Chmielewski (PO).

  - Wszystkie zwiększenia wydatków nie są efektem zwiększenia dochodów, a jedynie uszczupleniem funduszu drogowego. A to działanie na szkodę miasta - tłumaczył Jarosław Muszyński (KRN).

  - W tegorocznym planie budowy dróg oszczędziliśmy już 7 mln zł, więc zdjęcie stąd funduszy w żaden sposób nie przeszkodzi w realizacji budowy dróg w tym roku - ripostowała Elżbieta Rogala-Kończak, burmistrz miasta.

  Ostatecznie radni zgodzili się na przesunięcie środków między innymi na dofinansowanie wejherowskiego szpitala, a także zwiększono wydatki na promocję. Przeznaczono również środki na budowę boiska Salosu w Starej Rumi. Wszystko jednak pod warunkiem, że gdy do kasy miasta wpłynie dofinansowanie budowy krytej pływalni, pieniądze zostaną przekazane na fundusz drogowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo