25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Przyłącz się do akcji na rzecz Ziemi. Wyłącz wieczorem...

  Przyłącz się do akcji na rzecz Ziemi. Wyłącz wieczorem światło

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzisiaj o godz. 20.30 na Pomorzu zgaśnie światło. W domach, prywatnych firmach i obiektach publicznych zapanuje mrok. Nie będzie to jednak awaria prądu, ale światowa akcja gaszenia świateł pod hasłem "Godzina dla Ziemi".
  W Gdańsku zgasną iluminacje najbardziej charakterystycznych dla miasta budynków, m.in. Dworu Artusa, Zielonej Bramy czy bazyliki Mariackiej. W Malborku zostanie wyłączone oświetlenie Muzeum Zamkowego i Urzędu Miasta, a w Starogardzie Gdańskim ciemność otoczy Ratusz Staromiejski, Rynek i Muzeum Ziemi Kociewskiej.

  Międzynarodowa organizacja ekologiczna World Wildlife Fund organizuje już po raz trzeci symboliczną akcję gaszenia światła. To przedsięwzięcie to apel o powstrzymanie zmian klimatu.

  - To znak ludzi z całego świata dla polityków, że na grudniowym szczycie klimatycznym w Kopenhadze powinno zostać zawarte porozumienie, które ochroni zarówno ludzi, jak i planetę - tłumaczy Wojciech Stępniewski, kierownik projektu Klimat i Energia WWF Polska.

  - Chętnie przyłączamy się do projektów proekologicznych. Chodzi przecież o uświadamianie społeczeństwa o zagrożeniach, jakie grożą światu - mówi Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

  - Włączyliśmy się w akcję, bo władze naszego miasta myślą proekologicznie i to nie tylko od święta - podkreśla Dorota Piechowska z Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim. W akcji może wziąć udział każdy z nas.

  Wystarczy dziś o godz. 20.30 wyłączyć na 60 minut światło w domu. Chęć uczestnictwa w akcji można również wyrazić, rejestrując się na stronie internetowej www.wwf.pl/godzinadlaziemi. Na podstawie liczby zarejestrowanych osób zostanie przeprowadzony plebiscyt na najbardziej zaangażowane w akcję miasto. Gaszenie światła nie jest obowiązkowe. Nie należy się obawiać, że zarządcy kamienic i bloków wyłączą prąd bez zgody lokatorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo