Menu Region

Gdynia Film Festiwal 2013. Pokaz filmu „Płynące wieżowce” o...

Gdynia Film Festiwal 2013. Pokaz filmu „Płynące wieżowce” o miłości dwóch mężczyzn [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

2Komentarze Prześlij Drukuj
Trwa Gdynia Film Festiwal 2013. We wtorek został pokazany obraz "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego, który opowiada o miłości rodzącej się między dwoma mężczyznami oraz o „coming out” osoby homoseksualnej. "Płynące wieżowce”, zaprezentowane drugiego dnia 38. edycji gdyńskiej imprezy, to jedna z 14 produkcji walczących w tym roku o Złote Lwy.
1/7

(© Tomasz Bołt)

Opis: Pokaz filmu "Płynące wieżowce"
Przejdź do galerii
  • Pokaz filmu
  • Pokaz filmu
  • Pokaz filmu
Główni bohaterowie, opowiadanej przez Wasilewskiego historii, to dwaj młodzi mężczyźni - Kuba i Michał. Sportowiec Kuba mieszka razem z matką i swoją dziewczyną Sylwią. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepszych zawodników. Wszystko zmienia się, gdy na imprezie chłopak poznaje Michała - nieoczekiwanie budzi się w nim uczucie, które jednocześnie przeraża go i fascynuje.

Kuba boi się ujawnić przed otoczeniem swoją orientację seksualną.
Przez długi czas ukrywa ją nawet przed dziewczyną, wciąż mieszkając i sypiając z zakochaną w nim Sylwią. Wreszcie dochodzi do momentu, gdy chłopak decyduje się powiedzieć innym o swoim uczuciu do Michała.

"Płynące wieżowce" pokazywano już na ważnych festiwalach, gdzie zdobyły kilka nagród, m.in.: nagrodę główną w konkursie "East of the West" na festiwalu w czeskich Karlowych Warach i Nagrodę Publiczności na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

We wtorek na konferencji prasowej w Gdyni Tomasz Wasilewski (ur. 1980) powiedział w imieniu twórców: „Nigdy nie myśleliśmy o tym filmie jako o filmie gejowskim, filmie LGBT”. Reżyser określił „Płynące wieżowce” jako „dramat o ludziach, w którym obecny jest m.in. wątek miłości homoerotycznej”. Tematy tej historii to wzajemne relacje emocjonalne ludzi młodych oraz relacje między pokoleniem osób młodszych i starszych - wymieniał.

Główne role zagrali Mateusz Banasiuk (Kuba) i Bartosz Gelner (Michał). W obsadzie są też m.in.: Marta Nieradkiewicz (Sylwia), Katarzyna Herman, Iza Kuna, Olga Frycz i Mirosław Zbrojewicz. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski. Do polskich kin „Płynące wieżowce” trafić mają w listopadzie (dokładnej daty jeszcze nie podano).

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Festiwal Filmowy

+11 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maryska80 (gość)  •

W Gdyni jest festiwal Filmowy. Milosnicy filmow moga podziwiac filmy i ich tworcow . Wspolorganizatorem tego festiwalu jest PKO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Festiwal Filmowy

+10 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maryska80 (gość)  •

W Gdyni jest festiwal Filmowy. Milosnicy filmow moga podziwiac filmy i ich tworcow . Wspolorganizatorem tego festiwalu jest PKO.

odpowiedzi (0)

skomentuj