Elbląg: Ministerstwo pomoże wybrać szefa galerii?

  Elbląg: Ministerstwo pomoże wybrać szefa galerii?

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Centrum Sztuki Galeria El od ponad roku nie ma oficjalnie swojego szefa, jednak wkrótce może się to zmienić.
  Nadzorujący placówkę elbląski magistrat chciałby powołać na to stanowisko bez konkursu pełniącego od stycznia 2008 roku obowiązki dyrektora Jarosława Denisiuka, który objął je tymczasowo po rezygnacji Zbigniewa Opalewskiego.

  - Zwróciliśmy się do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem w tej sprawie - informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Zebrane zostały również wymagane w takich przypadkach opinie stowarzyszeń lokalnych, które zostaną najprawdopodobniej wysłane do ministerstwa w przyszłym tygodniu.

  Jeżeli cała procedura zakończy się sukcesem, Jarosław Denisiuk zostanie oficjalnie dyrektorem bez zmagań konkursowych, które rok temu zakończyły się fiaskiem. Przypomnijmy, wiosną 2008 roku, powołanej przy elbląskim magistracie komisji konkursowej nie udało się wybrać dyrektora. Wśród czterech osób, które stanęły wówczas do konkursu, znalazło się dwóch elblążan, jedna osoba z Gdańska i jedna z Olsztyna. W gronie tym był również sam Denisiuk.

  Dzisiaj pełniący obowiązki dyrektor komentować procedur nie może, ale do kierowania galerią podchodzi z optymizmem. - Jestem zadowolony z dotychczasowej pracy - mówi. - Wspólnie z zespołem udało nam się zorganizować wiele projektów. Nie brakuje też nowych form, np. warsztatowych.
  Jarosław Denisiuk ma jeszcze sporo marzeń związanych z rozwojem galerii.
  - Te najważniejsze to rekonstrukcja empory oraz odbudowa klasztoru - dodaje.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo