25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Uwaga! Pociągi będą kursować inaczej

  Uwaga! Pociągi będą kursować inaczej

  Kamila Bucholz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od jutra pasażerowie PKP podróżujący na trasie Malbork - Gdynia Główna napotkają na utrudnienia. Właśnie zaczyna się kolejny etap remontu linii kolejowej E-65 Warszawa - Gdynia, teraz na odcinku od Szymankowa do Pszczółek. Z tego powodu nastąpią korekty w rozkładzie jazdy. Zmiany w ruchu pociągów potrwają do 1 maja br.
  Co najważniejsze - odwołano trzy kursy pociągów. Z Malborka nie wyjadą dwa składy: do Gdyni Głównej o godzinie 5.06, tej samej relacji o godz. 7.37; odwołany też został pociąg na trasie Tczew - Malbork odjeżdżający z Tczewa o godz. 8.33. Z kolei pociąg wyjeżdżający z Gdyni Głównej o godz. 15.07, jadący do tej pory do Malborka, zakończy swój bieg już w Tczewie.

  - Aby złagodzić skutki zastępczego rozkładu jazdy, będziemy na bieżąco monitorować liczbę pasażerów w poszczególnych składach oraz reagować na sytuację - zapewnia Piotr Janicki, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne w Gdyni.

  Pasażerowie muszą bacznie obserwować zmiany w rozkładzie pociągów, które zostały wywieszone na dworcach. Niektóre godziny odjazdów zmieniły się o kilkanaście minut. Na przykład skład z Malborka do Gdyni Głównej do tej pory wyruszał w trasę o godz. 6.46, a od czwartku będzie ruszał o godz. 7.05.
  - W czasie remontu pociągi odjeżdżające w godzinach porannych z Malborka zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami - dodaje Piotr Janicki.

  Szczegółowych danych na temat zmian w rozkładzie jazdy udzielają punkty informacji na dworcach PKP. Na stacjach Gdańsk Wrzeszcz, Sopot, Tczew i Malbork poza godzinami pracy informatorów podróżni powinni pytać o kursy w kasach biletowych.

  Remont linii kolejowej przeprowadzany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Obejmuje między innymi wymianę całej infrastruktury torowej, sieci trakcyjnej czy modernizację istniejących obiektów na stacjach PKP.

  Koszt naprawy odcinka z Szymankowa do Pruszcza Gdańskiego wyniesie 305 mln 271 tys. 942 euro (prawie 1,4 mld zł). Na obu trasach - Szymankowo - Tczew i Tczew - Pszczółki wyłączony z ruchu będzie jeden tor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo