Partner wykręcił się regulaminem

  Partner wykręcił się regulaminem

  Joanna Surażyńska, Edyta Okoniewska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad stu przesłuchiwanych, kilkadziesiąt niezapłaconych rachunków i wielomiesięczne śledztwo, które zakończyło się umorzeniem - to bilans głośnej sprawy z udziałem firmy Partner Usługi Płatnicze.
  Mieszkańcy Kościerzyny nie kryją oburzenia. Wielu z nich nie ma już nadziei na odzyskanie swoich pieniędzy. Przypomnijmy: sprawa wyszła na jaw w lipcu ub. roku. Wtedy to na policję zaczęły zgłaszać się pierwsze osoby, które zapłaciły rachunki za pośrednictwem Partnera, ale pieniądze nie trafiły do odbiorców. Z każdym miesiącem poszkodowanych było coraz więcej.

  W ten sposób 104 mieszkańców powiatu kościerskiego stało się dłużnikami m.in. telewizji kablowej, banków, Energi czy Telekomunikacji Polskiej. Sprawą od początku zajmowały się kościerska policja i prokuratura. Pokrzywdzeni mieli nadzieję, że winni zostaną ukarani.

  - Prowadziliśmy postępowanie w sprawie Elżbiety S., właścicielki firmy Partner, której zarzucano, że w okresie od stycznia do 30 czerwca ub. roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nie mniejszej niż 15 tys. złotych, nie uregulowała w terminie wpłat na konta właściwych odbiorców - mówi Marian Paluszyński, szef kościerskiej prokuratury. - Najniższa z nieuregulowanych wpłat wynosiła 28 zł, najwyższa zaś 287 zł. Po przeprowadzeniu postępowania, przesłuchaniu świadków i podejrzanej, sprawę umorzono. Powodem był brak dostatecznych danych, które uzasadniałyby fakt popełnienia przestępstwa.

  Okazuje się, że w regulaminie Partnera brakowało zapisu dotyczącego tego, w jakim terminie firma musi przekazać pieniądze na wskazane konta. Elżbieta S. tłumaczyła zaistniałą sytuację awarią systemu komputerowego, co potwierdziło prowadzone śledztwo. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w wyniku awarii pieniądze wpłynęły na konta klientów niemieckiego banku. Ich ustalenie jest dzisiaj praktycznie niemożliwe. - Osoby, które mają dowody wpłaty, mogą zwrócić się do firmy Partner z reklamacją i otrzymać zwrot pieniędzy - dodaje Marian Paluszyński. - Podjąłem decyzję, że jeśli któryś z pokrzywdzonych nie będzie mógł odzyskać pieniędzy, może się do nas zwrócić, a wówczas pomożemy.

  - Umorzenie sprawy jest dla mnie absurdalne - mówi Barbara Łukawska, jedna z poszkodowanych. - Ktoś przywłaszczył pieniądze, oszukał ludzi i pozostał bezkarny. To prawdziwy skandal. Policjanci poświęcili tyle czasu na przesłuchania, a te nie przyniosły żadnego efektu.
  Niestety, nie udało nam się skontaktować z firmą Partner w Gdyni.

  15 tys. zł Przynajmniej tyle pieniędzy firma Partner nie przelała na konta odbiorców

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo