Dał 20 tysięcy na WOŚP i spędził cały dzień na okręcie...

  Dał 20 tysięcy na WOŚP i spędził cały dzień na okręcie podwodnym

  Beata Jajkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wiadomo o nim tylko tyle, że ma na imię Grzegorz, kiedyś był mechanikiem okrętowym, ma około 50 lat i dwie pasje - okręty podwodne i... Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
  Reszta ma pozostać milczeniem, bo jego gest nie wynikał z "parcia na szkło", a wyłącznie z chęci pomocy chorym na nowotwory dzieciom. Podczas aukcji internetowej, organizowanej w styczniu w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, za kwotę 20 tys. 510 zł pan Grzegorz wylicytował jednodniowy rejs okrętem podwodnym Marynarki Wojennej.

  We wtorek rano w Porcie Wojennym w Gdyni czekał na niego ORP "Sęp", Jurek Owsiak i tłum fotoreporterów. Pan Grzegorz unikał jednak kamer jak ognia.
  - To nie jest taka sobie zwykła przejażdżka okrętem - zapewniał kmdr Bartosz Zajda, rzecznik dowódcy MW.

  - Pan Grzegorz będzie traktowany jak każdy inny członek załogi okrętu podwodnego, a zaplanowane jest między innymi szkolenie w prowadzeniu ataków torpedowych czy monitoringu ruchu jednostek nawodnych. Płynie z nim też Jurek Owsiak. Obaj przejdą chrzest na podwodniaka, czyli wypiją wodę morską pobraną z głębokości, na której będą się znajdować.

  Na pomysł wystawienia na aukcję rejsu wpadł kmdr Andrzej Ogrodnik, dowódca Dywizjonu Okrętów Podwodnych. Rejs był jedną z najwyżej zlicytowanych aukcji XVII Finału WOŚP. Swoje oferty złożyło łącznie 32 internautów, a aukcja trwała dwa tygodnie.

  Będzie drogo
  Już niedługo czekać nas mogą kolejne podwyżki. Już niedługo może wzrosnąć i to znacznie, cena pomidorów. Hiszpańska organizacja producentów pomidorów Fepex twierdzi, że Unia Europejska chce doprowadzić do kryzysu na europejskim rynku pomidorów. Twierdzą, że ich warzywa nie mogą konkurować z tańszymi, importowanymi, m.in. z Maroka. Chcą nałożenia wyższych ceł na import.
  Jeśli lobbing Hiszpanów będzie skuteczny za pomidory możemy będziemy płacić nawet kilkanaście złotych za kilogram.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo