Ministra do trybunału

  Ministra do trybunału

  Jolanta Gromadzka -Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Z pustego i Salomon nie naleje. Nawet cieszący się opinią jednego z najlepszych menedżerów w polskiej ochronie zdrowia Jacek Domejko nie wyciągnie ACK z przepaści, jeśli szpital nie dostanie zastrzyku pieniędzy.
  Tylko one pozwolą zaspokoić najpilniejsze zobowiązania placówki wobec wierzycieli , złapać głębszy oddech i zarabiać na spłatę długów. Taką możliwość dostały od swego właściciela - samorządu województwa - szpitale marszałkowskie.

  Tymczasem takiej szansy nie dostało od Ministerstwa Zdrowia Akademickie Centrum Kliniczne. I za to minister zdrowia powinien stanąć przed Trybunałem Konstytucyjnym. Za narażanie życia tysięcy pacjentów ACK.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GRAFOMANIA

  ENEDUERABE (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Pani redaktor, proszę najpierw przeczytać program oddłużenia szpitali, proszę przeczytać Konstytucję i przepisy o Trybunale Stanu.

  Pani indolencja w znajomości przepisów i procedur jest...rozwiń całość

  Pani redaktor, proszę najpierw przeczytać program oddłużenia szpitali, proszę przeczytać Konstytucję i przepisy o Trybunale Stanu.

  Pani indolencja w znajomości przepisów i procedur jest porażająca. Szpitale kliniczne należące do Akademii Medycznych są zupełnie innym tworem prawnym i mają zupełnie inne organy założycielskie. Inny jest także ich zakres i procedury przez nie obsługiwane. Program dotyczy szpitali samorządowych a nie klinicznych.

  Pisze Pani o tym, że bez kasy nie da rady, ale ja się pytam jakie zostały podjęte działania. Przerost zatrudnienia, zwłaszcza w administracji ACK woła o pomstę do nieba, za dużo jest łóżek ostrych, za długi jest średni okres hospitalizacji pacjenta, gdzie zmiany, gdzie restrukturyzacja??? Przecież w ACK urzędnicy zarabiają po 16-25 tys. złotych a nawet sprzątaczki dostają w ramach kontraktu outsource za swoje usługi po 5-7 tys.

  Natomiast Pani jedyne rozwiązanie to lać kasę z budżetu, bez opamiętania. Minister wyszła z programem do szpitali samorządowych, bardzo dobrym programem. ACK dostało już spory zastrzyk gotówki, reszta uzależniona jest od przygotowania solidnego programu naprawczego.

  Niech Pani poczyta a nie rzuca idiotyczne, populistyczne pomysły Trybunału Stanu.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo