Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Prezydent: i tak zbuduję aquapark

  Prezydent: i tak zbuduję aquapark

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prezydent Słupska Maciej Kobyliński pomimo trudności i tak zamierza wybudować w Słupsku aquapark.
  Nie zraża go stanowisko Rady Miejskiej, która większością głosów odrzuciła stworzenie spółki miejskiej mającej pozyskiwać pieniądze na budowę parku wodnego oraz na zarządzanie nim.

  Ta inwestycja, w postaci kompleksu basenów i zjeżdżalni za blisko 180 mln zł, jest według radnych absurdem i niepotrzebnym wydatkiem pieniędzy. Tym bardziej, że aby ją zbudować, trzeba powołać do życia kolejną miejską spółkę, która z kolei według rajców będzie generować niepotrzebne koszty.
  Prezydent nie odpuszcza i aby zrealizować swoje marzenia i - jak twierdzi - marzenia mieszkańców

  Słupska, chce zamienić się gruntami przy ulicy Grunwaldzkiej z prywatnym właścicielem, z którym już raz próbowano stworzyć spółkę partnerstwa publiczno-prywatnego. Chodzi o dwa hektary przylegające bezpośrednio do ulicy. Radni Prawa i Sprawiedliwości już zapowiedzieli, że zagłosują przeciw. Ich zdaniem zamiana jest niekorzystna dla samorządu, bo gmina będzie musiała dopłacić do transakcji około 40 tys. zł.

  - Ja osobiście nie poprę tej uchwały - zarzeka się Tomasz Rosiński, radny klubu PiS. - Myślę, że klub również tego nie zrobi i to z bardzo prostej przyczyny. - Już raz podobna uchwała została odrzucona i nie rozumiem, po co się do niej wraca. Wygląda to tak, jakby na siłę chciano przekazać komuś nasze tereny. Po co nam dziura w ziemi?

  Tymczasem Maciej Kobyliński twierdzi, że odrzucając uchwałę, radni przekreślą szansę na budowę parku wodnego. - Park wodny jest w tej chwili Słupskowi tak potrzebny, jak powietrze czy woda - argumentuje prezydent.
  I
  nwestycja, a przynajmniej jej pierwsza część, ma kosztować około 70 mln zł. Prezydent zamierza te pieniądze pozyskać z funduszy unijnych. Na początek ma to być 27 mln zł.
  - Jak marszałek przyzna pieniądze, to znajdziemy się w zupełnie innej sytuacji - uważa Kobyliński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo