Menu Region

LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH obowiązująca od 1 września 2013....

LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH obowiązująca od 1 września 2013. Ministerstwo Zdrowia dodało nowe leki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

PAP

2Komentarze Prześlij Drukuj
LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH obowiązująca od 1 września 2013. Ministerstwo Zdrowia dodało nowe leki LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH obowiązująca od 1 września 2013. Ministerstwo Zdrowia dodało nowe leki

(© Archiwum)

Zobacz listę leków refundowanych obowiązującą od 1 września 2013 roku. Ponad dwadzieścia nowych produktów, w tym leki dla chorych na nowotwory - znalazły się w projekcie listy leków refundowanych, która zacznie obowiązywać 1 września 2013. Pacjenci zapłacą mniej za 324 produkty, a w przypadku 298 dopłaty wzrosną.
Wśród 23 nowych produktów (nowe kody EAN) znalazł się lek zawierający kwas zolendronowy, stosowany w prewencji powikłań kostnych u pacjentów z zaawansowanym hormonoopornym rakiem gruczołu krokowego z przerzutami do kości.

LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH 2014. PEŁNA LISTA LEKÓW REFUNDOWANYCH OD 1.01.2014Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że zmiana ta ma na celu objęcie refundacją substancji czynnej, która dotychczas była finansowana na podstawie składanych przez świadczeniodawców wniosków w ramach programu chemioterapii niestandardowej.
Ma to przełożyć się na zwiększenie dostępności do leczenia.

Dla leku insulinum glargine rozszerzone zostaną wskazania objęte refundacją. Chodzi o cukrzycę typu 2 u pacjentów leczonych insuliną NPH oraz cukrzycę typu 1 u dzieci w wieku od 2 do 6 lat, jak również o cukrzycę o znanej etiologii. Według MZ zmiana ta jest długo wyczekiwaną odpowiedzią na apele pacjentów z cukrzycą oraz środowisk eksperckich diabetologicznych.

Jako skutek wpłynięcia wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnej na nowej liście nie znajdzie się 12 produktów, które do tej pory były finansowane. Każdy z usuniętych leków posiada refundowane odpowiedniki.

Dla 47 produktów zostały wynegocjowane obniżki urzędowych cen zbytu (od 35,56 zł do 10 gr), dla 5 produktów zostały wprowadzone podwyżki (od 4,30 zł do 11,23 zł).
1 »
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

REFUNDACJA

+28 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BETA (gość)  •

A CO Z INSULINĄ LANTUS, OBIECANKI CACANKI .ROCZNIE PŁACĘ 3 TYŚ ZA SAMĄ INSULINE I TO MA BYĆ TA WASZA REFUNDACJA. DZIĘKUJE

odpowiedzi (0)

skomentuj

REFUNDACJA

+27 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

BETA (gość)  •

A CO Z INSULINĄ LANTUS, OBIECANKI CACANKI .ROCZNIE PŁACĘ 3 TYŚ ZA SAMĄ INSULINE I TO MA BYĆ TA WASZA REFUNDACJA. DZIĘKUJE

odpowiedzi (0)

skomentuj