28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Sobowidz. Motocykliści z Pomorza przywitali wiosnę...

  Sobowidz. Motocykliści z Pomorza przywitali wiosnę poświęceniem maszyn

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad tysiąc miłośników motocykli zjechało w niedzielę do Sobowidza na mszę świętą w ich intencji i poświęcenie maszyn. Impreza stanowiła otwarcie tegorocznego sezonu motocyklowego.
  Zlot zorganizował ks. Krzysztof Masiulanis - proboszcz parafii w Sobowidzu i jednocześnie prezes Klubu Centaurów Chrześcijańskich - przy wsparciu Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu.
  Motocykle zablokowały ulice Sobowidza na kilka godzin. Potem ciasno poustawiano je w pobliżu kościoła.

  Najpiękniej prezentowały się naturalnie harleye, choć nie brakowało również hond, suzuki, czy yamah.
  W tłumie można było się dopatrzyć także modnych ostatnio chińskich skuterów. Panowała radosna atmosfera pikniku. Rozmawiano, wymieniano doświadczenia. Najwięcej zajęcia mieli miłośnicy tuningowania pojazdów. Z zainteresowaniem oglądali chromowane detale maszyn, z których właściciele zrobili dzieła sztuki.

  Po poświęceniu jednośladów, kawalkada pojazdów ruszyła na rundę honorową po okolicznych drogach. - W młodości jeździłem motocyklem marki junak, jednak rodzina była ważniejsza od hobby. Dopiero, gdy dzieci się usamodzielniły, kupiłem motocykl kawasaki o dwulitrowej pojemności silnika - powiedział Mirosław Jakubowski z Tczewa.

  - Podobnie, jak w latach naszej młodości, jeździmy z żoną po całym kraju. Mamy grupę przyjaciół do wspólnych wojaży. W tym roku zaplanowaliśmy zwiedzanie gór na motocyklach. Nasza kolumna ciężkich maszyn, z kierowcami o siwych włosach, pięknie się prezentuje. Co roku przyjeżdżamy do Sobowidza na poświęcenie motorów. Wiem, że kierowcy samochodów mają o motocyklistach różną opinię. Ja nigdy nie przekraczam dozwolonej szybkości. Może dlatego nie miałem nigdy wypadku, ani nawet upadku?

  - W dni robocze jeżdżę samochodem, a w weekendy dosiadam harleya - opowiadał Robert Kaźmierczuk ze Straszyna. - To piękna maszyna i bardzo wygodna na dłuższych trasach. Nie zależy mi na podróżowaniu z ogromną prędkością. Mój motocykl ma na liczniku "zaledwie" 170 kilometrów na godzinę.

  - Motocykl to wolność i przestrzeń! Nie wyobrażam sobie innego życia - zapewniał Wiesław Łunecki z Lęborka. - W ciągu dziesięciu lat zwiedziliśmy z kolegami całą Polskę. Teraz myślimy o wypadach do sąsiednich krajów. By jeździć motocyklem trzeba mieć odrobinę ułańskiej fantazji w pozytywnym znaczeniu. Przyjechaliśmy do Sobowidza na oficjalne otwarcie sezonu, jednak ja wyciągam z garażu moją yamahę royal star wcześniej. Gdy tylko spłyną śniegi. Mam odpowiedni strój, zatem przeziębienia mi nie groźne.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sobowidz

  Biki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 61 / 55

  Piękna pogoda nam wszystkim dopisała.
  Maszyny i Motocykliści poświęceni.
  Widziałem że w Kościele po mszy , w przejściu zemdlała jakaś osoba ,potem przyjechała karetka ,( co z tą osobą )?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zlot

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 69 / 52

  Byłem tam-atmosfera świetna! Dużo atrakcji, szczególnie dla mojego małego synka! Pozdrawiam wszystkich uczestników zlotu w Sobowidzu!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo