Menu Region

Budowa obwodnicy Kościerzyny ma się rozpocząć już za rok...

Budowa obwodnicy Kościerzyny ma się rozpocząć już za rok [MAPA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Joanna Surażyńska, Edyta Okoniewska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Są coraz większe szanse na to, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa obwodnicy Kościerzyny. To pierwsza taka deklaracja od początku planowania inwestycji.
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zajęło się opracowaniem uchwały w sprawie zmiany Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W niej właśnie znajdują się m.in. plany budowy obwodnicy Kościerzyny, obok tak dużych inwestycji jak budowa obwodnicy Olsztyna, Inowrocławia, Kłodzka czy Sanoka.

- Projekt został przesłany do konsultacji społecznych - mówi Jakub Dąbrowski z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
- Zakończą się one 19 sierpnia. Natomiast na przełomie sierpnia i września uchwała trafi pod obrady Rady Ministrów. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i projekt zostanie przyjęty, zostanie ogłoszony przetarg.

Obwodnica Kościerzyny mogła zostać wciągnięta na listę inwestycji dzięki temu, że jest gotowa pełna dokumentacja.
- Budowa kościerskiej obwodnicy mogłaby się rozpocząć w 2014 roku - dodaje Jakub Dąbrowski. - Wszystko jest na najlepszej drodze. To dobra wiadomość dla mieszkańców. Plan jest taki, aby inwestycja została zrealizowana.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa tej najważniejszej w regionie drogi miałaby się zakończyć w 2017 roku. Obwodnica będzie miała 10,9 km długości. Koszt inwestycji ma wynosić ok. 282 mln złotych.

Droga ma się zaczynać przed wjazdem do Kościerzyny od strony Bytowa i Chojnic. Dalej będzie przebiegać przez osiedla Wierzysko, Plebanka oraz przez Nowy Klincz i Kościerską Hutę. Tam połączy się z obecną drogą krajową nr 20.

Te plany nie wszystkich cieszą. Wiadomo bowiem, że kilkadziesiąt budynków na jej trasie zostanie wyburzonych.

j.surazynska@prasa.gda.pl
e.okoniewska@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

jeszę młody 32 lata

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

2117 (gość)  •

Tak,jaja jak berety w 2017 roku gotowa ? chyba 2117 roku.Napiszcie lepiej ile już kasy zostało wydane i wyrzucone w błoto ! i ile jeszcze wydacie zanim zaczniecie coś robić !

odpowiedzi (0)

skomentuj