Hokeistki Stoczniowca dalej od mistrzostwa Polski [ZDJĘCIA]

Zawodniczki Stoczniowca Gdańsk przegrały w Olivii z Polonią Bytom 2:5 (1:2, 0:2, 1:1) w pierwszym meczu finałowym mistrzostw Polski kobiet w hokeju na lodzie. Wszystko rozstrzygnie się w Bytomiu.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gdańszczanek, które objęły prowadzenie w tym spotkaniu. Potem było gorzej ze skutecznością, a zawodniczki Polonii szybko to wykorzystały. Po dwóch tercjach było 4:1 dla bytomianek. Kiedy Joanna Rykaczewska strzeliła drugą bramkę dla Stoczniowca wróciły nadzieje. Nie na długi, bo cztery minuty później Polonia zdobyła piątą bramkę i już nie dała sobie odebrać wygranej.

Rywalizacja finałowa toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanż w Bytomu 19 marca, a jeśli zawodniczki Stoczniowca prowadzone przez trenera Henryka Zabrockiego wyrównają stan rywalizacji, to o złotym medalu zadecyduje kolejny mecz, który odbędzie się następnego dnia, także w Bytomiu.

Bramki: 1:0 Marta Bigos - Katarzyna Bodus (3), 1:1 Natalia Suchanek (5), 1:2 Karolina Późniewska (9-karny), 1:3 Klaudia Kaleja (22), 1:4 Magdalena Czaplik - Późniewska (28), 2:4 Joanna Rykaczewska (41), 2:5 Wiktoria Dziwok (45)

Stoczniowiec: Kosińska - Tokarska, Nowak - Bigos, Berecka, Banaś; Kasprzycka, Wnuczko - Obłońska, Bodus, Siejka, Hermann oraz Rykaczewska