Tunel do remontu. Co z kupcami?

  Tunel do remontu. Co z kupcami?

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Przejście podziemne przy dworcu Gdańsk Główny to wstyd dla miasta. Przed Euro 2012 tunel musi zmienić oblicze - pisze Paweł Rydzyński
  Miasto powinno wskazać nie tylko dla kupców z tunelu, ale także tych z ul. 3 Maja, którym zabiera się targowisko pod sąd, docelowy teren pod handel - tak twierdzi Paweł Jaworski, gdański radny PiS, który podobnie jak chyba wszyscy inni radni oraz mieszkańcy, uważa, że przejście podziemne pod Podwalem Grodzkim, przy dworcu Gdańsk Główny, po remoncie powinnno być "reprezentacyjne, ale jednocześnie bezpieczne dla użytkowników".


  Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy kampanię na rzecz jak najszybszego rozpoczęcia remontu tego tunelu. Nikt nie ma wątpliwości, że jest to miejsce, za które zarówno gdańscy samorządowcy, jak i kolejarze powinni się wstydzić. O ile jednak w ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele opinii z pomysłami, jak powinien wyglądać tunel po przebudowie i co powinno się w nim w przyszłości znajdować, o tyle jakby w cieniu tej dyskusji pozostaje sprawa, co zrobić z kupcami.

  Handlowcy - choć bez wątpliwości psują obecnie estetykę przejścia - rozkładają w tunelu stoiska z tanią bielizną czy artykułami AGD nie dlatego, że to lubią, tylko dlatego, że muszą z czegoś utrzymać swoje rodziny. - Tunel nie jest bazarem, centrum handlowym czy rynkiem. Tego typu obiekty znajdują się w innych częściach miasta i tam powinni prowadzić swoją dzialalność "tunelowi" handlowcy - uważa

  Patrycja Mlejnek-Gałęza, radna Platformy Obywatelskiej.
  Tomasz Słodkowski, także z PO, twierdzi natomiast, że pytanie "gdzie przenieść kupców" powinno być uzależnione od tego, jak są z nimi skonstruowane umowy.
  - Powinno się zaproponować kupcom miejskie targowiska, ale nie uważam, by trzeba było stwarzać dodatkowe, alternatywne miejsca, niejako w zamian, jako rekompensatę - mówi Słodkowski.
  Kazimierz Koralewski z PiS uważa natomiast, że "kupcy muszą zainwestować w estetykę na miarę Euro 2012".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo