Gdańsk: Nie chciał kupić telefonu, to go napadli

  Gdańsk: Nie chciał kupić telefonu, to go napadli

  KWP Gdańsk

  Aktualności

  Aktualności

  Gdańscy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni wspólnie z jeszcze jednym kompanem pobili i okradli 21-latka z Gdańska, kiedy usłyszeli od niego, że nie zamierz kupić od nich telefonu. Dziś do sądu wpłynie wniosek aby trzej napastnicy najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie.
  W środę po południu policjanci zostali powiadomieni przez 21-letniego mieszkańca Gdańska, że w parku przy ul. 3 Maja został napadnięty przez czwórkę mężczyzn. Już po chwili trzech ze sprawców tego rozboju było w rękach funkcjonariuszy. Okazało się że byli nietrzeźwi, każdy z nich miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony spotkał grupę nieznanych mężczyzn koło urzędu pracy.
  Namawiany przez nich kupił im alkohol, który wspólnie zaczęli spożywać w pobliskim parku. W pewnym momencie napastnicy zaczęli nakłaniać 21-latka, by kupił od nich telefon za 100 zł. Gdańszczanin zdecydowanie odmówił i wtedy mężczyźni zaczęli go bić po twarzy i zabrali mu z portfela 200 zł.

  Dzięki szybkiej reakcji policjantów trzech sprawców tego rozboju przebywa teraz w policyjnym areszcie. Zatrzymanie czwartego z napastników to tylko kwestia czasu. Dziś wpłynie wniosek o to , aby 25-letni Paweł P., 27-letni Łukasz D. i 28-letni Paweł D. najbliższe trzy miesiące spędzili w areszcie. Wiadomo, że 25-latek był już wcześniej karany za trzy rozboje i za te przestępstwa odbywał karę pozbawienia wolności.

  Za dokonanie rozboju sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo