Krystian Pieszczek z Wybrzeża pojedzie w finale

Janusz Woźniak
Marcel Szymko był bliski awansu do finałowej serii
Marcel Szymko był bliski awansu do finałowej serii Tomasz Bołt
Półfinałowe turnieje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski nie przyniosły sukcesów młodym zawodnikom Renault Zdunek Wybrzeża. Do finału, który odbędzie się 7 września w Tarnowie, co można było przewidzieć, awansował tylko Krystian Pieszczek. Tym samym popularny "Krycha" zapewnił sobie udział już w trzecim finale, bo wcześniej wywalczył udział w finale IMP seniorów i finale mistrzostw Polski par klubowych. Natomiast trzech innych naszych zawodników zakończyło już udział w tych mistrzostwach.

Pieszczek i Marcel Szymko jeździli na torze w Łodzi, torze - dodajmy od razu - który był fatalnie przygotowany i młodym zawodnikom sprawiał dużo kłopotów. Awans z łódzkiego półfinału zapewniło sobie pierwszych pięciu zawodników. Wygrał te zawody Bartosz Zmarzlik (14 punktów), który na torze przegrał tylko z drugim w tym turnieju Krystianem Pieszczkiem (13 punktów). Obok nich awans do finału wywalczyli także: 3. Oskar Fajfer (12), 4. Szymon Woźniak (11) oraz 5. Kamil Pulczyński (10+3).

Ten ostatni awansował po wygraniu dodatkowego wyścigu z Marcelem Szymką (10+2). Cóż, szkoda naszego zawodnika, bo dla Marcela to była ostatnia szansa na dobry wynik w gronie młodzieżowców, gdyż w następnym sezonie będzie już seniorem.

- Sam jestem rozczarowany. Nie przypuszczałem , że Kamil Pulczyński w 20 wyścigu przyjedzie przed Pieszczkiem i Fajferem, ale w dodatkowym biegu sam zawaliłem już sprawę. Szkoda, ale może poprawię sobie nastrój sobotnim startem w finale Srebrnego Kasku w Rawiczu, bo wywalczyłem w nim wprawdzie pozycję rezerwowego, ale wobec absencji kilku zawodników wystartuję jako pełnoprawny zawodnik tego finału - powiedział nam Marcel Szymko.

Dwaj inni, ale znacznie mniej doświadczeni, gdańscy młodzieżowcy o awans walczyli w Opolu. Tam najlepszy okazał się Patryk Dudek z kompletem 15 punktów, a Patryk Beśko (6) i Dominik Kossakowski (4 punkty) zajęli odpowiednio 10 i 12 miejsce, co oczywiście awansu nie mogło im zapewnić.