Menu Region

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego powstanie w Lubaniu

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego powstanie w Lubaniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Edyta Okoniewska

1Komentarz Prześlij Drukuj
Lubań w pow. kościerskim ma się stać najważniejszym centrum usług rolniczych i punktem wpływającym na rolnictwo w całym woj. pomorskim. Już niebawem centrala Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, dotychczas mieszcząca się w gdańskich Lipcach, zostanie przeniesiona do Lubania.
Decyzja ta nie dla wszystkich jest optymistyczna. Niektórym rolnikom, zwłaszcza z okolic Trójmiasta, trudno jest się przekonać do pomysłu pomorskich samorządowców. Tymczasem producenci rolni z pow. kościerskiego i sąsiadujących z nim, nie kryją zadowolenia. Jak przyznają - ta zmiana sprawi, że Lubań stanie się ośrodkiem innowacyjnym.

Wiadomo, że w skład utworzonego PODR w Lubaniu miałyby wchodzić: Pomorskie Centrum Innowacji Rolniczych, Ośrodek Szkoleniowy Nowoczesnych Technologii Rolniczych, a także Pomorskie Centrum Pszczelarskie.


Modernizacja obecnej pasieki w Lubaniu może mieć spore znaczenie dla rynku pszczelarskiego w całym województwie.

Inwestycja ma być realizowana jeszcze w tym roku. Po jej zakończeniu budynek będzie spełniał wymogi sprzedaży bezpośredniej, poza tym powstanie tam także sala wykładowa, w której będą prowadzone szkolenia dla pszczelarzy. Pomorskie Centrum Pszczelarskie ma pełnić główną funkcję edukacyjną i hodowlaną w naszym województwie.

Niedawno Lubań odwiedził wicemarszałek Ryszard Świlski i Aleksander Mach, dyrektor PODR w Gdańsku. Sprawdzali stan nieruchomości po byłym Powiatowym Zespole Szkół w Lubaniu, gdzie ma funkcjonować PODR.

e.losinska@prasa.gda.pl


Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nareszcie

+12 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

cep (gość)  •

takie osrodki zwiazane z rolnictwem powinne sie znajdowac na wsi a nie w miescie do tego wojewodzkim

odpowiedzi (0)

skomentuj