27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Nowy Dwór Gdański: Strażacy szukają pamiątek

  Nowy Dwór Gdański: Strażacy szukają pamiątek

  Paulina Strzałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zbiórkę przedmiotów związanych z historią pożarnictwa na Żuławach rozpoczęli strażacy z Nowego Dworu Gd. W stworzeniu ciekawej ekspozycji mają pomóc sami mieszkańcy.
  Na razie kolekcja liczy kilka ciekawych przedmiotów, w tym m.in. trzy stare hełmy strażackie, z których jeden, z okresu międzywojennego, jest mosiężny, i konny wóz strażacki.

  - Liczymy na to, że mieszkańcy, zwłaszcza ci którzy byli związani ze strażą, czy to państwową, czy ochotniczą, w domowych zbiorach mają jakieś pamiątki z dawnych okresów i nam je udostępnią lub przekażą - tłumaczy Krzysztof Ostasz, komendant nowodworskiej PSP. - Chcielibyśmy wykorzystać te zbiory przy tworzeniu wystawy.

  Prezentację zaplanowano pod koniec czerwca, podczas otwarcia nowoczesnej bazy, do której w najbliższe wakacje przeniosą się nowodworscy pożarnicy. Później strażacy przekażą eksponaty do Muzeum Żuławskiego. Zainteresowani pomocą przy tworzeniu wystawy mogą dzwonić pod numer 055 247 35 89.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo