Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Uczelnie zapraszają maturzystów

  Uczelnie zapraszają maturzystów

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański otwierają dziś drzwi dla przyszłych studentów. To najlepszy czas, by każdy, kto planuje studia, z bliska przyjrzał się uczelnianej ofercie i bezpośrednio u źródła uzyskał odpowiedzi na wszelkie pytania.
  Na UG rozpoczynają się Targi Akademia - największe targi edukacyjne w północnej Polsce. Na tegorocznych targach zaprezentuje się prawie 80 wystawców, w tym 43 szkoły wyższe z kraju i zagranicy.

  Odwiedzający będą mogli nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, ale i uzyskać porady w zakresie wyboru kierunku studiów i rozwoju zawodowej kariery, a także od ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dowiedzieć się, jak dobrze przygotować się do matury.

  Tradycyjnie już odbędzie się też próbna matura, m.in. z matematyki, obowiązkowej od przyszłego roku.
  Targi Akademia po- trwają do piątku włącznie (w godz. 9-16) na terenie Bałtyckiego Kampusu UG w Gdańsku Oliwie przy ul. Wita Stwosza 55/57.

  Z kolei na Politechnice Gdańskiej w środę, od godz. 10 do 15, każdy, kto rozważa możliwość studiowania na tej uczelni technicznej, będzie mógł m.in. zajrzeć do laboratoriów, porozmawiać z dziekanami i wykładowcami, spotkać się ze studentami, a w politechnicznym kinie obejrzeć film o dziewięciu wydziałach PG.

  - Na Politechnice Gdańskiej zdobędziecie pierwsze szlify inżynierskie, doświadczenie pracy w zespole, opanujecie języki obce - zachęca rektor prof. Henryk Krawczyk, którego cała kariera naukowa związana jest z tą uczelnią, od studenta po rektora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo