Codziennik kulturalny - wtorek, 17 marca 2009 r.

  Codziennik kulturalny - wtorek, 17 marca 2009 r.

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Codziennik kulturalny - wtorek, 17 marca 2009 r.

  Szalone zioło z Francji


  g. 20.00
  Gdynia, klub Ucho, ul. św. Piotra 2
  Bilety: 25 zł.

  Właśnie teraz w kilku największych miastach w kraju odbywa się festiwal muzyki krajów języka francuskiego. Z tej okazji w cyklu Sax Club w Uchu wystąpi młody francuski zespół L'herbe Folle. Już sama nazwa - "szalone zioło" - brzmi kusząco, równie intrygująca jest sama muzyka, która zdobyła już uznanie w ojczyźnie kwartetu, a ostatnio przenosi się na resztę kontynentu.
  Zaczynali jako uliczni grajkowie i do dzisiaj w ich muzyce zwraca uwagę radosny nastrój i skłonność do nonszalanckiej żonglerki stylami. Wśród ich inspiracji można usłyszeć jazz, muzykę cygańską i folklor krajów Europy Wschodniej (mają w swoim repertuarze także teksty w języku polskim!) zmieszane z brzmieniami dubowymi i rockowymi. W odróżnieniu od większości grup jazzowych, budujących repertuar na standardach, wykonują wyłącznie własny repertuar, podkreślając, że prawdziwa muzyka musi wypływać z bezpośredniego przeżycia. Teraz trójmiejska publiczność będzie miała okazję poznać francuskich zielarzy, co jest powodem do radości.

  Młodzi kameraliści


  18.00
  aula Politechniki Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12,
  Wstęp wolny.

  Podczas dzisiejszego politechnicznego wieczoru muzycznego wystąpią dwa tria: Olga Kotelczuk (skrzypce), Natalia Popiołek-Ficoń (wiolonczela) i Ewa Sarwińska (fortepian) oraz Anita Szydłowska (skrzypce), Aleksandra Kuczewska (wiolonczela) i Dominika Glapiak (fortepian). Oba zaspoły to studenci Politechniki przygotowujący się do Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa, który odbędzie się tuż po Wielkanocy w Gdańsku. W czasie koncertu zabrzmią Trio e-mol Dymitra Szostakowicza i Trio fortepianowe Fryderyka Chopina.

  Ku czci Patryka


  20.00
  Gdynia, The Dockers Inn, ul. Waszyngtona 21 (centrum Gemini)
  Wstęp wolny.

  Nie ma lepszego miejsca na obchodzenie Dnia św. Patryka niż irlandzki pub. The Dockers Inn zaprasza dzisiaj na wyjątkowe atrakcje, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy. Oczywiście poleją się zielone trunki, będzie także quiz dotyczący irlandzkiej kultury i... piwa! Organizatorzy zapowiadają także turniej wbijania gwoździ dziurawym młotkiem - to konkurencja trudna, ale za to zabawna. A o g. 21.30 rozpocznie się koncert Duo Acoustic w składzie Rafał Stefanowski i Przemek Zieliński. Gitarowy duet gra zarówno własne kompozycje, jak i covery znanych przebojów swoich ulubionych wykonawców. W ich wykonaniu usłyszeć można utwory tak różnych artystów, jak System of a Down, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, U2, Nirvana i Elton John.

  Walkin' Blues


  20.00
  Sopot, Zła Kobieta,
  ul. Boh. Monte Cassino 53 (Krzywy Domek)
  Wstęp wolny.

  W każdy wtorek w klubie Zła Kobieta odbywają się jam sessions zespołu Walkin' Blues w składzie: Tadeusz Leszczyński (perkusja i prowadzenie spotkania), Janusz Miękina (wokal), Kazik Kaszubowski (bas) i Adam Koperwas (gitara). Grupa zaprasza wszystkich muzyków, wokalistów i miłośników bluesa na wspólne granie. W planie jest zabawa bluesowymi standardami, przeróbkami znanych przebojów oraz improwizacje.

  Trochę punku, trochę reggae


  20.00
  Sopot, klub Papryka, ul. Grunwaldzka 11
  Bilety: 10 zł. Posiadacze kart klubowych wchodzą za darmo.

  Mają na koncie trzy albumy, za sobą kilkanaście lat grania i mnóstwo występów na festiwalach (takich jak Przystanek Woodstock, Bielawa Reggae Festiwal, Winter Reggae, Festiwal Nie Zabijaj) czy w małych klubach. Na przykład takich jak Ucho w Gdyni, gdzie w 2006 roku Plebania, bo o nich mowa, świętowała swoje urodziny. Dzisiaj zespół powróci na scenę Ucha.
  Grupa pochodzi z Helu, ale jest silnie związana z Gdynią, gdzie debiutowała przed większą publicznością w lokalu o nazwie Buda i gdzie nagrała swój pierwszy materiał w studiu "Warrior". Dzisiaj Plebania to Młody (voc, harmonica), Wiele Wiatrow (voc, drums) oraz Punio Punio (voc, gitara basowa). Grają muzykę określaną mianem "punk reggae indian music". Oprócz Plebanii zagra dzisiaj gdański zespół Born in The PRL. Istnieją od 2005 roku i grają muzykę, którą nazywają "rockiem z elementami punk rocka, streetpunka czy nowej fali".

  Jazzowe wtorki


  20.00
  Gdańsk Oliwa, Blue Time,
  ul. Kaprów 19d
  Wstęp wolny.

  Blue Time zaprasza na jam session z udziałem grupy zaprzyjaźnionych muzyków. Spotkania prowadzi Piotr Jankowski. Swój udział zapowiadają muzycy towarzyszący: Bartek Krzywda (piano), Szymon Zuelke (saksofon) i Adam Żuchowski (kontrabas).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo