Detektyw znajdzie internautów?

  Detektyw znajdzie internautów?

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dariusz Zabrocki, przewodniczący Rady Miejskiej Miastka, wziął na cel internautów, którzy zażarcie krytykują go w postach umieszczanych na różnych internetowych forach. Zamierza im wytoczyć sprawy o zniesławienie.
  - Ze stylu komentarzy internautów wnioskuję, że obraźliwe teksty pod moim adresem pisze kilka, wciąż tych samych osób. Za pośrednictwem policji albo prywatnego detektywa będę dążył do ustalenia ich personaliów i ukarania - zapowiada. - Każdy polityk powinien być gruboskórny, ale w moim przypadku jest już tego za wiele - dodaje.

  Zabrocki zapewnia, że ma już numery IP komputerów, po których, jak po sznurku, chce dojść do autorów komentarzy pojawiających się m.in. na stronie www.miastko.naszemiasto.pl. Tam każdy artykuł związany z osobą Zabrockiego zawsze wzbudza spore zainteresowanie. Internauci posądzają go m.in. o działanie na szkodę Miastka.

  - Takie sprawy rozstrzyga się tylko z oskarżenia prywatnego, ale oczywiście, jeśli pokrzywdzony się zgłosi, to na potrzeby sądu bez problemu możemy ustalić dane internauty - twierdzi Michał Gawroński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

  W gestii sądu będzie leżała też ocena obraźliwości komentarzy. Z pewnością wobec Dariusza Zabrockiego nigdy nie zastosowano słów, których użyto kilka lat temu wobec bytowskiego komornika na portalu gby.pl.
  - W przypadku portalu należącego do Leszka Szymczaka zastosowano groźby karalne. Dlatego skierowaliśmy sprawę przeciwko właścicielowi tej strony, bo powinien takie posty usuwać - wyjaśnia Jan Zborowski, szef Prokuratury Rejonowej w Bytowie, który do dziś prowadzi sądową batalię z Szymczakiem.

  - Zniesławianie nie leży w naszej gestii. To za każdym razem sprawa, która nadaje się do rozpatrzenia tylko w trybie oskarżenia prywatnego - zaznacza.
  W przypadku postów na forum portalu gby.pl nie udało się znaleźć sprawców, bo nie było ich indywidualnych numerów IP, a więc i ich nazwisk.
  Dariusz Zabrocki twierdzi, że posiada takie dane i spodziewa się ukarania wrogich mu internautów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo