27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Komendant policji prosi gminy o sto tysięcy złotych na...

  Komendant policji prosi gminy o sto tysięcy złotych na paliwo

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Szef Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Jacek Ślusarczyk odwiedza konwenty wójtów i burmistrzów, sesje lokalnych samorządów i komisji bezpieczeństwa, by prosić samorządowców o pieniądze na paliwo. Potrzeba około 100 tysięcy zł na bieżący rok.
  - Samorządy wspomagały nas już w ubiegłych latach, kupując komputery, aparaty fotograficzne czy latarki, a teraz prosimy, by podobne pieniądze znalazły w swoich budżetach z przeznaczeniem na paliwo - mówi Ślusarczyk. - Liczę na zrozumienie samorządowców. Mam nadzieję, że każda gmina da, ile może. Są już wstępne obietnice włodarzy. By wsparcie dla policji zostało jednak zatwierdzone, odpowiednie uchwały muszą podjąć radni. My deklarujemy, że przekazane nam środki zostaną wydane przez jednostkę policji w tej gminie, która da pieniądze.

  Konkretne kwoty, jakimi samorządy wspomogą policję, mają zostać ustalone na dzisiejszym konwencie wójtów i burmistrzów powiatu człuchowskiego.

  - Pewnie wspomożemy policję, bo jeśli tego nie zrobimy, mogłoby to wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców - mówi burmistrz Czarnego Jan Zieniuk. - Nie podoba mi się jednak ta sytuacja, bo jeśli policja na koniec roku wykaże, ile pozyskała od samorządów, to na szczeblu ministerialnym mogą uznać, że mimo kryzysu policja sobie radzi i zafunduje kolejne cięcia. A samorządy odczuwają przecież kryzys tak samo jak policja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo